Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği Cumhuriyet’in 100’üncü yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Biz de Cumhuriyet coşkusunu yaşamaya ve yaşatmaya ant içtik…

 

AK Parti Kırşehir İl Başkanı  Ünsal, iş yerleri fırtınada  hasar gören esnafla görüştü AK Parti Kırşehir İl Başkanı Ünsal, iş yerleri fırtınada hasar gören esnafla görüştü

SONSUZA DEK
CUMHURİYET

 

Bugün ülkemizin son derece zor ve sıkıntılı bir dönemden geçtiği sırada Türk ulusu olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulan, en erdemli yönetim olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümünü kutlamanın coşkusu ve heyecanı içindeyiz.

Ulu Önder Atatürk'ün yürüttüğü şanlı mücadelenin sonunda kurduğu ve "En büyük eserim" diyerek Türk Ulusuna emanet ettiği Cumhuriyet'in kuruluşunun 100’üncü yıldönümünü kutlamaları, yarın saat 12.00’de Terme Kür’den başlayıp Cacabey Meydanı’nda sona erecek 100. Yıl Cumhuriyet Yürüyüşü ile start alacak.

Kırşehir’deki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları yarın saat 13.00’te Kale’den yapılacak 3 pare top atışı ile Vali H. Mete Buhara ile Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun Cacabey Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunmalarıyla başlayacak. Ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okunacak.

29 Ekim Pazar günkü kutlamalar ise saat 10.00’da Valilik Makamında Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına Vali H. Mete Akın’ın protokol sırasına göre tebrikleri kabul etmesi ile start alacak. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cacabey Meydanı’nda saat 10.30’da Vali H. Mete Buhara ile Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun halkın bayramını kutlaması başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Vali Mete Buhara’nın Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemini belirten bir konuşma yapacak.

Belediye Başkanlığı Mehteran Bölüğü gösterisi, halk oyunları gösteri ve davul zurna gösterilerinin ardından tören geçişi ile Cacabey Meydanı’ndaki kutlamalar sona erecek.

Kutlamalar Pazar akşamı saat 18.30’da İl Protokolü, öğrenciler, sporcular ve vatandaşların katılımı ile Valilik ile Kırşehir Kalesi arasında Fener Alayı gerçekleştirilecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, pazar günü saat 20.00’de de Vali H. Mete Buhara ve eşi tarafından Armas Otelde Cumhuriyet Resepsiyonu verilmesiyle sona erecek. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)