Kırşehir ile birlikte 81 ilde yapılan Çember-6 Operasyonu'nda 2 Bin 136 firari yapılan baskınla yakalanarak gözaltına alındı. 

Kırşehir'de 6 kişi gözaltına alındı Kırşehir'de 6 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kırşehir dahil 81 ilde aranan şahıslara yönelik yapılan 'Çember-6 Operasyonları'nda arama kaydı bulunan 2 bin 136 firarinin yakalandığını bildirdi.
Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü'nce düzenlenen başarılı operasyonlarda şehrin huzur ve güvenliğini bozan şahıslar yakalanarak gözaltına alınıyor.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kırşehir ile birlikte diğer illerde de yapılan operasyonlar hakkında önemli bilgiler paylaştı.
İçişleri Bakanı Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu bilgileri verdi: "Firari suçluların sokaklarımızda gezmelerine izin asla vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmedik, etmeyeceğiz.
Yakalanan şahıslardan 6'sının 10 yıldan daha uzun zamandır arandığı, 11'inin 5 ile 10 yıl arasında arandığı, 2 bin 119'unun ise 0 ile 5 yıl arasında arandığı tespit edildi. İl Jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızca 81 il genelinde son 3 gün içinde yapılan Çember operasyonlarında yakalama kararı çıkartılan 2 bin 136 kişi, yol aramalarında, ev ve iş yerlerinde, kimlik kontrollerinde yakalanıp adalete teslim edildi.
Operasyonları yöneten Valilerimizi, Kaymakamlarımızı, İl Jandarma Komutanlarımızı, İl Emniyet Müdürlerimizi, Sahil Güvenliğimizi ve operasyonlara katılan polislerimizi, jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Arananları yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız." (HABER: FAHRETTİN TOKER)