NÜRNBERG EMBEDDED WORLD 2023’DE İLK KEZ BİR KIRŞEHİR FİRMASI YER ALDI NÜRNBERG EMBEDDED WORLD 2023’DE İLK KEZ BİR KIRŞEHİR FİRMASI YER ALDI

Kırşehir Esnaf ve Sanatkâr Odalar Birliği Başkanı Öztürk,

 

“SOKAĞIMIZIN IŞIĞI ESNAFLARIMIZ İÇİN

DOĞALGAZ VE ELEKTRİK İNDİRİMİ BEKLİYORUZ”

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, küçük işletmeler için de doğalgaz ve elektrik indirimi beklediklerini bildirdi.

Sanayide kullanılan elektrik fiyatlarına yüzde 12 oranında indirim yapılmasının olumlu olduğunu ancak aynı indirimin esnaf ve sanatkâr işletmelerine de yapılması gerektiğini belirten Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk yaptığı açıklamada, “Sanayicilerimiz için uygulanan bu indirimler bizleri sevindirdi. Ancak aynı uygulamaların küçük esnafımız için de düzenlenmesi en büyük beklentimizdir. Ekonomik şartlar altında zorlanan esnaflarımız bir nebze de olsa rahata kavuşmalıdır. Esnafımızın iş yerinde hiç durmadan çalışan dolaplar, ışıklı tabelalar gibi ürünler esnafımızın faturalarına yansıyor. Giderlerin altından kalkamayan esnafımız bir de elektrik ve doğalgaz ücretlerindeki pahalılık altında eziliyor. Sanayicilerimize uygulanacak olan bu indirimlerin esnaflarımıza da uygulanmasını bekliyoruz. Giderler bu şekilde devam ederse sokağımızın ışığı olan esnaflarımız birer birer kepenk kapatmaya devam edecek. Ekonominin mihenk taşı olan esnaflarımıza daha fazla ayrıcalık sunulmalıdır. Sokakların can damarı esnaflarımızın sırtındaki yük azaltılmalı, istihdamın önü açılmalıdır.” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)