Yalı Çapkını 41. bölüm izle.. Yalı Çapkını 42. bölüm fragmanı.. Yalı Çapkını 41. bölüm izle.. Yalı Çapkını 42. bölüm fragmanı..

Sosyal medyada sıkça araştırılan Sisi kimdir? Abdülfettah es-Sisi kimdir? Sisi nereli ve kaç yaşında

Sosyal medyada vatandaşlar tarafından sıkça araştırılan ve merak edilen Sisi kimdir? Abdülfettah es-Sisi kimdir? Sisi nereli ve kaç yaşında? 

Sisi kimdir? Abdülfettah es-Sisi kimdir? Sisi nereli ve kaç yaşında? sizler için derledik...

SİSİ KİMDİR? Abdülfettah es-Sisi kimdir?

Herkes, Mısır'da yaşanan darbenin lideri Genelkurmay ve Savunma Bakanı Abdulfettah el Sisi'yi merak ediyor. Mısır'da ordunun 48 saatlik ültimatomun ardından asker, yönetime el koydu. Mısır Cumhurbaşkanı Mursi ev hapsine alındı. Tanklar sokağa çıktı, Genelkurmay Başkanı ekranların karşısına geçti ve geçiş hükümeti kurulacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Mursi'nin göreve geldikten sonra 2011 yılında atadığı isim Sisi'nin Müslüman Kardeşler'e yakınlığıyla bilinen bir isim olarak biliniyordu.  Mısır Genelkurmay Başkanı Abdulfettah El Sisi, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye tanıdığı 48 saatlik ültimatomu yerine getirmesi ardından Mısır'ın kilit karakterlerinden biri oldu. Ordu her ne kadar yaptığı açıklamada darbe yapmadıklarını belirtse de, Genelkurmay pozisyonuna Mursi tarafından atanan General Sisi'nin, ültimatomun sona ermesiyle önemli rolü olacak. (HABER MERKEZİ)