“SIRA KİMDE?” ADLI

OYUN İLGİ GÖRDÜ

 Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun, önceki gün Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelenen “Sıra Kimde?” tiyatro gösterisi beğeni topladı…

Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından dün sahnelenen Sıra Kimde adlı oyun Kırşehirli tiyatro severler tarafından büyük beğeni topladı.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi olarak ilimizin kültür sanat alanında gelişimi noktasında birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, yaşamın bir parçası ve aynası olan Tiyatro oyunlarıyla da hemşehrilerimizi buluşturmaya devam ettiklerini söyledi.

“Tiyatro yaşamın bir parçasıdır ve hayatı yansıtır vedeğiştirir.” diyen Başkan Ekicioğlu, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Toros Üniversitesi Öğretim elemanı alım ilanı Toros Üniversitesi Öğretim elemanı alım ilanı

 “Yaşamın içindeki acılar, sevinçler, kimi zaman güldüren, kimi zaman ise düşündüren olaylar, sanatçılar tarafından sahnede canlandırılır. İnsan kendini tiyatroda yeniden yaşar. Bir eğitim görevi üstlenen tiyatro, aynı zamanda düşünmemize de vesile olur. Biz, Kırşehir Belediyesi olarak gerek yetişkinler için gerekse de çocuklarımız için hiç ara vermeden tiyatro oyunlarını sahnelemeye devam ediyoruz.

Genel Sanat Yönetmenliğini Yavuz Tekin’in yaptığı Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından, 31 Ocak 2023 Salı Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde, Sait Sargın’ın yazıp yönettiği “Sıra Kimde?” adlı oyunun sahnelenmesinde tüm emeği geçenleri kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)