Ankara’da uğradığı suikast sonucu yaşamını yitiren eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı

 Sinan Ateş’in adı Kırşehir ‘de bir sokağa verilecek

Kırşehir Belediye’nin Perşembe günü gerçekleştirilen Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda İYİ Partili bir üye silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in isminin bir sokağa verilmesi için teklif sundu.

Ankara'da menfur bir saldırı sonucunda hayatını kaybeden Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan ATEŞ'in adının Kırşehir'de bir sokağa verilmesi için İYİ Partili üyenin verdiği teklif Belediye Meclisi’nde görüşüldü.

  LÖSEV, RAMAZAN KAMYANYASINA BAŞLADI   LÖSEV, RAMAZAN KAMYANYASINA BAŞLADI

MHP'li üyelerin red, AK Partili 2 üyenin çekimser, diğerlerinin red oylarına karşılık İYİ Partili ve CHP'li üyelerin oyuyla 16 kabul, 2 çekimser, 12 red oyuyla teklif kabul edildi.

Mart ayında yapılacak meclis toplantısında Sinan Ateş’in adının verileceği sokağın yeri belirlenmesi kararlaştırılırken İYİ Parti Kırşehir Teşkilatı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi,

“Kalleşçe işlenen bu cinayetin yanlışlarının yüzlerine vurulmasından rahatsız olanlar tarafından organize edildiğinden şüphe yok, devletimiz adına görev yapanların cinayeti açığa kavuşturmak konusunda geç kaldıklarını düşünüyoruz.

“Türkiye'yi 12 Eylül öncesi günlere döndürmek için çabalayan karanlık güçler başarılı olamayacaklardır.

“Her zaman utanç duyulan bu cinayetin hatırlanması için “Sinan Ateş” isminin Kırşehir'de bir sokağa verilmesi önerisine “Evet” oyu veren CHP’li meclis üyelerimize teşekkür ederiz.

Bununla beraber bu öneriye “Red” oyu veren 12 MHP’li ve AKP'li meclis üyelerini de kınıyoruz” (HABER: BEYHAN BALLI)