MHP İl Başkanı Arif Kılıç, Kırşehir Belediye Başkan Aday Adaylarıyla bir toplantı gerçekleştirdi…

 

ŞİMDİ MHP ZAMANI

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir İl Başkanlığınca mevcut Belediye Başkan aday adayları ile yerel seçimlere hazırlık çalışması toplantısı yapıldı.

Toplantıya İl Başkanı Arif Kılıç, Merkez İlçe Başkanı Yasin Berktaş, Belediye Başkan Aday Adayları Prof. Dr İbrahim Uzun, Mimar Yusuf Yağmur, iş insanı Adem Adalı ve mimar Kaan Öztürk katıldı.

Yaklaşan yerel seçimlere hazırlık olması açısından aday adaylarının görüşleri ve belediye seçimleri ile ilgili yaptıkları ve yapmakta oldukları çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

MHP Kırşehir Belediye Başkan Aday Adaylarıyla gerçekleştirilen Toplantının ardından yapılan sonuç bildirgesinde şu ifadelere yer verildi:

CUMHUR İTTİFAKI'NDA KIRŞEHİR KRİTERİ… CUMHUR İTTİFAKI'NDA KIRŞEHİR KRİTERİ…

“Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin ardından yerel seçimlerde de partimizin ve adaylarımızın özellikle ilimiz genelinde başarılı sonuçlar alması konusunda çalışmalar değerlendirilmiştir. Türkiye 100. yılında bu kadim şehir Kırşehir hak ettiği hizmet, yatırım ve belediyecilik açısında gereken destekleri almayı en çok hak eden şehirlerden birisidir. Çevremize bakıldığında turizm, ulaşım, sanayi ve belediye hizmetleri açısında Kırşehir en az yararlanan iller arasındadır.  Bu durumun sebebinin Milletvekilliği ve Belediye Başkanlığı açısından merkezi yönetimlerle olan bürokratik ilişkilerin yeterince güçlendirilemediği ve Ankara’ya Kırşehir sorunlarının anlatılamadığı veya ekin rol alınamadığıdır.

“Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde olduğu gibi ön almış ve yerel seçimlere ilişkin temalarını herkesten önce belirlemiş, yerel seçim çalışmalarına hız vermiş, bölgesel toplantılarına başlamıştır. İl ve İlçe Belediye başkanlıklarına aday adayı olan veya olabilecek parti mensuplarımızla birlikte zaman kaybetmeden çalışmalara başlamaları, vatandaşlarımıza parti politikalarımızın anlatılması konusunda önemli temalar belirlemiştir.

Başkan aday adayları ile başta aşağıdaki temalar;  

“- İstikrar ve hizmet için, uyumlu yönetimle, umutlu geleceğe

“- Merkezden yerele, istikrarı bozmadan umuda doğru

“- Ayırmadan, ayrışmadan yerelde iktidar, ülkede istikrar

“- Yeni Yüzyıl, Lider Türkiye, Üretken Belediye

         “Anlayışı ile çalışmalarına devam etmeleri konusunda fikir birliğine varılmıştır. Aday adaylarımızın birlik ve beraberlik içerisinde el birliği ve gönül birliğiyle herhangi bir ayrışmaya meydan vermeden çalışmalarına devam ettiği ve bu heyecanla devam edeceği beyan edilmiştir. Belediye başkan aday adaylarımızla benzer toplantı ve çalışmaların zaman zaman yapılması ve Kırşehir genelinde ne tür çalışmaların ön planda tutulması gerektiği ve mevcut hizmetlerin durumu, yetersiz olduğu düşünülen hizmetlerin nasıl güçlendirilebileceği ve önerilerin neler olabileceği konusunda çalışılacağı görüşülmüştür. Bu çalışmaların vatandaşlarımıza yansıtılması ve sahada Milliyetçi Hareket Partisi görüşlerinin daha iyi anlatılması gerektiği sonucuna varılmıştır.” (HABER: AYHAN CEYLAN)