Gözler, Cumhur İttifakı'nın yerel seçimlerde hangi il ve ilçelerde ortak aday çıkaracağına ilişkin alınacak kararda. Bu kapsamda AK Parti ve MHP heyetleri 13'üncü kez bir araya gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bazı belediye başkan adaylarını gelecek hafta açıklaması bekleniyor.

Kırşehir'de CHP'nin adayının mevcut Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu olmasının ardından gözler Cumhur İttifakı'nın adayına çevrildi. CHP'nin Kırşehir, Boztepe, Mucur, Kaman ve Özbağ belediye başkan adayları açıklandı. AK Parti ve MHP liderleri 13. kez bir araya gelerek hangi illerde ortak aday, hangi illerde bireysel seçime gireceklerini artık netleştirmiş olacak. Peki Kırşehir'de kim aday olacak? AK Parti'den 13 belediye başkan aday adayı çıkarken, MHP'den 3 aday adayı meydanla çıkmıştı. Cumhur İttifakı Kırşehir'de ortak aday çıkarırsa bu aday kim olacak? Kamuoyunda 2-3 isim konuşulurken diğer aday adayları süpriz mi olacak?

AK Parti'de, 31 Mart 2024'te yapılacak mahalli idareler seçimleri için yoğun mesai devam ediyor.

Hem mevcut belediyeleri korumak hem de muhalefet partilerinin yönetimindeki belediyeleri Cumhur İttifakı çatısı altına almak için titiz bir çalışma yürütülüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da görevinden istifa etti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da görevinden istifa etti

Cumhur İttifakı'nın hangi il ve ilçelerde ortak aday çıkaracağı ve büyükşehir belediye başkan adaylarının hangi isimler olacağı merak konusu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen haftadan bu yana il teşkilatlarıyla yüz yüze temayül yoklamalarına ağırlık verdi.

Hangi büyükşehirlerde ittifak yapılacak?

Öte yandan AK Parti ve MHP arasındaki komisyon toplantılarında sona gelindi.

Heyetlerin 13'üncü buluşması gerçekleşecek. Çalışmaya son şekli ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli verecek.

Adaylar ne zaman duyurulacak?

Peki, belediye başkan adayları ne zaman kamuoyuna duyurulacak? Bunun için gözler 27 Aralık'ta yapılması planlanan AK Parti Grup Toplantısı'nda olacak.

O toplantıda Erdoğan'ın bazı büyükşehir belediye başkan adaylarını açıklaması bekleniyor. Genel bir aday tanıtım toplantısı için öne çıkan tarih ise 15 Ocak. Ankara Spor Salonu'nda düzenlenecek programda aynı zamanda seçim beyannamesi de paylaşılacak.

Belediye başkan adayları yeni yılın ilk günü itibarıyla seçim kampanyalarına ve seçmenle buluşmalara başlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şubat’ta sahaya inecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Şubat ayında sahaya inmesi ve 50'ye yakın ilde toplu açılış törenlerine katılarak miting düzenlemesi bekleniyor. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Ayhan Ceylan