İlk maçında Spor Lisesine kaybeden Sıddık Demir, 2.maçta Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ni farklı geçti…

Sıddık Demir, tur atladı: 3-0

SAHA: Bağbaşı Sentetik (Kırşehir)

HAKEMLER: Yusuf Mete Yücel**, Beytullah Karaca**, Osman Barış Solmaz**

SIDDIK DEMİR ANADOLU LİSESİ: Mehmet Ediş**, Recep Aksungur**, Kerem Hilmi Demir**, Arda Durdu**, Ramazan Çiğdem**, Tuna Kağan**, Ali Yılmaz**, Mert Soysal**, Samet Korkmaz**, Deniz Ekici**, Ayberk Efe Kanalmaz**, İzzet Aktürk**, Ayberk Demirel**, Ramazan Çevik**, Ramazan Özlü**, Halil İbrahim Aslan**, Ramazan Yağmur**, Umut Özeken**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Mustafa Öztabur

MESLEKİ TEKNİK AND. LİSESİ: Ali Kürkçü**, İsmail Erol**, Arda Akkan**, WaadMahmood Abbas Alkhdo**, Osman Kara**, Can Çiçek**, Atilla Ertem**, Ömer Erol**, Sabri Albayrak**, Yasin Kaya**, Arda Kıratlı**, Adem Gökşen**, Emir Ali Baltacı**, Mehmet Aydoğan**, Mustafa Tasan**, Zeynuddin Özbek**, Halil Yılan**, Cebrail Köse**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Hakan Koçak

GOLLER:Dk.15 Arda Durdu, Dk.48p Ramazan Uğur, Dk.57 Deniz Ekici (Sıddık Demir And.Lisesi)

LİSELERARASI Genç Erkekler Futbol İl Birinciliği C Grubu’nda mücadele eden iki ekip Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile Sıddık Demir Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi. Oldukça çekişmeli ve kıran kırana geçen maçı Sıddık Demir Anadolu Lisesi 3-0 kazanarak adını bir sonraki gruplara yazdıramaya hak kazandı.

İlk maçında Spor Lisesi’ni 2-1’le geçen Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile Spor Lisesi’ne 3-0 kaybeden Sıddık Demir Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi. Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ne gruptan çıkmak için beraberlik yeterken, Sıddık Demir’in gruptan çıkabilmesi için güçlü rakibini en az 3 farklı skorla mağlup etmesi gerekiyordu.

Salı günü Bağbaşı Sentetik Sahası’nda oynanan ve Yusuf Mete Yücel, Beytullah Karaca ve Osman Barış Solmaz’ın yönettiği maça oldukça etkili başlayan Sıddık Demir Anadolu Lisesi, maçın henüz 15.dakikasında Arda Durdu’nun golüyle 1-0 öne geçti. Bu golle birlikte Sıddık Demir Anadolu Lisesi ilk yarıyı 1-0 önde tamamladı.

Mücadelenin 2.yarısına da etkili bir oyunla başlayan Sıddık Demir Anadolu Lisesi, 48.dakikada penaltıdan Ramazan Uğur’un golüyle skoru 2-0 yaptı.

Oyunda ve skorda üstünlüğünü tamamen eline alan Sıddık Demir, 57.dakikada Deniz Ekici kaleci ile karşı karşıya kalarak meşin yuvarlağı filelerle buluşturarak skoru 3-0 yaptı.

Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Sıddık Demir Anadolu Lisesi güçlü rakibi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ni 3-0’lık farklı skorla geçerek adını bir üst tura yazdırdı.

Bu sonuçla liseler futbolun güçlü ekibi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda gruplara erken veda etti.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

Kırşehir’de milli takım forması satışları rekor kırdı! Kırşehir’de milli takım forması satışları rekor kırdı!

Editör: İlknur öncü