Kıran kırana geçen maçın galibini Taybrek Seti belirledi

Sıddık Demir, Gençlik kupasının sahibi oldu

SALON: Aşıkpaşa Spor Salonu (Kırşehir)

HAKEMLER: Devir Oktay Altaş**, Yusuf Karaca**

SIDDIK DEMİR SPOR KULÜBÜ: Meryem Türkmenoğlu**, Sena Çeltek**, Sevgi Günen**, Gülüşen Temirci**, Eylül Kaya**, Naz Şahin**, Beyza Genç**, Ebru Şahin**, Damla Genç**, Zeynep Türkcan**, Zeynep**, Esen Yüksek**

ANTRENÖR: Murat Yağmur

AKADEMİSPOR KULÜBÜ: Ayşe Sena Küçük**, Elif Uğurlu**, Derin Doğan**, Ela Gülfil**, Azra Göçer**, Canan Duran**, Rukiye Koca**, Helin Yazgan**, Büşra Karataş**

DEMİRAL: “KAZANMAK İSTİYORUZ, ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞACAĞIZ” DEMİRAL: “KAZANMAK İSTİYORUZ, ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

ANTRENÖR: Sait Yılmaz

SETLER: 26-24, 25-23, 15-13 (Sıddık Demir SK), 25-13, 25-15 (Akademispor)

MAÇ SONUCU: 3-2 (Sıddık Demir Spor Kulübü)

19 MAYIS Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde önceki gün Sıddık Demir Spor Kulübü ile Akademispor Kulübü arasında Voleybol finali düzenlendi.

2 takımın katıldığı büyük kupa finalinde güçlü rakibi Akademispor’u Taybrek seti sonunda 3-2 mağlup eden Sıddık Demir Spor Kulübü şampiyon olarak kupasını müzesine götürdü.

Kırşehir’in voleybolda en büyük kupası Sıddım Demir Spor Kulübü’nün oldu.

Aşıkpaşa Spor Salonu’nda oynanan ve Devir Oktay Altaş, Yusuf Karaca Hakem Triyosunun birlikte yönettiği maçın ilk setini Akademispor 25-13 kazanarak 1-0 ön geçti.

İlk sette rakibine karşı iyi bir oyun ortaya koyamayan Sıddık Demir Spor Kulübü 2.sette oyuna ortak olarak başa baş geçen seti 26-24 kazanarak seride durumu 1-1’e getirdi.

3’üncü seti 25-15 Akademispor kazanırken, 4’üncü seti 25-23 kazanan Sıddık Demir Spor Kulübü skoru 2-2 yaparak maçı uzatmalara götürdü.

Uzatma seti olan Taybrekte güçlü rakibini 2 sayı farkla 15-12 mağlup eden Sıddık Demir Spor Kulübü Kırşehir’de voleybolun en büyük turnuvasında Akademispor’u 3-2’lik skorla geçerek şampiyon oldu.

Karşılaşmanın ardından maçın oynandığı Aşıkpaşa Spor Salonu’nda kupa töreni düzenlendi.

Sıddık Demir Spor Kulübü’ne 3-2’lik skorla mağlup olarak turnuvayı 2.sırada bitiren Akademispor’a madalyalarını ve kupasını Sıddık Demir Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Yağmur ile Gençlikspor Masa Tenisi Antrenörü Gülşah Küçük birlikte verdi.

Akademispor’u yenerek şampiyon olan Sıddık Demir Spor Kulübüne şampiyonluk kupasını, Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Voleybol antrenörü Hasan Orbay verdi.

Kupa ve madalya töreni sonrasında dereceye giren sporcular günün anısına hatıra fotoğrafı çekindiler. Sıddık Demir Spor Kulübü oyuncuları ise elde ettikleri şampiyonluk kupasıyla bol bol fotoğraf çekinerek o anı ölümsüzleştirdiler. (HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü