Kahramanmaraş ili başta olmak üzere birçok ilimizde hissedilen depremlerden etkilenen afetzede vatandaşlar için Sıddık Demir Anadolu Lisesi tarafından kermes düzenlendi. Düzenlenen kermesin tüm geliri, depremden zarar gören vatandaşlar için AFAD'a bağışlanacak.

İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, afetin ilk gününden bu yana yaraları sarmak adına Kırşehir eğitim camiamızın ellerindeki tüm imkânlarıyla büyük bir dayanışma örneği gösterdiğini belirtti.

Kermesi ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, “Kahramanmaraş depreminde ülkemizin bir bölümünde meydana gelen afette etkilenen vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla okulumuz Sıddık Demir Anadolu Lisesi kermes hazırladı. Bizlerde bu kermesi ziyaret ettik. Öğrencilerimizin bu duyarlı davranışları ve göstermiş oldukları ilgi bizleri çok sevindirdi. Bu da gösteriyor ki ülkemizin her tarafında insanlarımız duyarlı ve ellerinden gelen her türlü emeği sarf ediyorlar. Öğrencilerimize, ailelerine, öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)