Semicenk kimdir? Semicenk nereli ve kaç yaşında? Semicenk nasıl ünlü oldu? gibi sorular sosyal medyada sıklıkla araştırılmaya devam ediyor.

Son zamanların en çok konuşulan ismi Semicenk kimdir? Semicenk nereli ve kaç yaşında? Semicenk nasıl ünlü oldu? gibi soruların cevabını sizler için derledik..

Dilan Polat kimdir? Dilan Polat nereli? Dilan Polat ne iş yapıyor? Dilan Polat kimdir? Dilan Polat nereli? Dilan Polat ne iş yapıyor?

SEMİCENK KİMDİR?

Cenk Baş veya sahne adıyla Semicenk, 14 Nisan 1998 yılında Ordu'da dünyaya gelmiştir. 2019 yılında TV8'de yayınlanan O Ses Türkiye programında yarışmacı olarak katılmış ve Hadise'nin ekibinde yer almayı başarmıştı. Koç Burcudur.
İlk olarak 'Yüzü Tanıdık Değil' ve 'Kalbim Usandı' gibi parçaları çıkardı. 2021 yılının Aralık ayında çıkardığı 'Düşer Aklıma' isimli teklisini çıkardı. Bu parça ile tanınan biri haline geldi. Parça, çıkışından 2 yıl sonra 100 milyondan fazla kez tıklandı. Bunun ardından Funda Arar ile olan 'Al Sevgilim' düetini çıkardı. Bu parça ve 'Düşer Aklıma' ile Spotify'da 1 milyondan fazla aylık dinleyiciye ulaştı.
Kariyerinde Funda Arar, Mustafa Ceceli, Reynmen ve Ziynet Sali gibi sanatçılarla çalıştı. 2022 yılında 'Aşırı Doz' isimli EP albümünü çıkardı.

SEMİCENK NASIL ÜNLÜ OLDU?

2019 yılında, Türkiyenin önde gelen müzik yarışmalarından biri olan O Ses Türkiyeye katılarak büyük bir tanınırlık elde eden Semicenk, yarışmanın unutulmaz isimleri arasında yer aldı. Yarışmada yarışmacı olarak sahne aldığı dönemde, güçlü ve etkileyici sesiyle büyük bir izleyici kitlesinin beğenisini kazandı. (HABER MERKEZİ)