Kırşehir’de Mahalli İdareler Seçimi kesin olmayan sonuçlara göre mevcut başkan CHP'li Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu güven tazeledi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimi sandık sonuçları belli olmaya başladı. Kırşehir’de kesin olmayan sonuçlara göre Selahattin Ekicioğlu açık ara farkla kazandı. Sonuçların belli olmaya başlamasıyla kent meydanında binlerce vatandaş sonuçları kutlamak için bir araya geldi.

İŞTE KIRŞEHİR’DEKİ 14 MAHALLENİN MUHTARLARI İŞTE KIRŞEHİR’DEKİ 14 MAHALLENİN MUHTARLARI

Caddelerde konvoylarla kutlamalar yapıldı. Kutlamalarda vatandaşlara konuşan Metin İlhan “Hedefimiz iktidardır, inşallah erken seçim olacak ülkemizi en iyi şekilde yöneteceğiz. Selahattin başkanımızla birlikte Kırşehir en güzel il olacak” dedi.

Coşkulu kalabalığa seslenen Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise “Kırşehir tarihler boyunca demokrasiye hukuka adalete inanmış bir şehirdir. Kimse kaybetmedi, kazanan Kırşehir oldu. Kırşehir’den Türkiye’ye demokrasi dersi verdik. Burdan AK Partili, ülkücü ve diğer partili arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Siyaset halk için yapılır. Algıyla siyaset yapılmamasını gösterdiniz. Biz herkese eşit mesafedeyiz. Biz kardeşiz bu kardeşliğimizi kimsenin bozamayacağını gösterdiniz.” ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)