Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Bitlis İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Kırşehir Polis Eğitim Merkezi Müdürü Ortaç Şekeroğlu Kırşehir Şehit Aileleri Derneği’ni ziyaret ederek vedalaştı.

Bitlis Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Ortaç Şekeroğlu,  Şehit Aileleri Derneği’ne giderek Başkan Mutlu Kılıçaslan ve yönetim kurulu üyeleri ile bir süre görüştü.

Kırşehir Polis Eğitim Merkezi Müdürü iken, Bitlis İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Ortaç Şekeroğlu’hne teşekkür eden Başkan Mutlu Kılıçaslan, “Mertebelerin en yükseği olan şehitliğin, ne olduğunu en iyi bilen şehit evladı kıymetli Müdürümüz ailelerimize veda ziyaretinde bulundu. Allah iki cihanda saadet ve görevinde başarılar ihsan eylesin. Şehit aileleri olarak biz senden razıyız Allah'ta sizlerden razı olsun” ifadelerini kullandı.

YİĞİT AİLESİ'NİN ACI GÜNÜ YİĞİT AİLESİ'NİN ACI GÜNÜ

ORTAÇ ŞEKEROĞLU KİMDİR?

Ortaç Şekeroğlu 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1988 yılında Polis Kolejinden,1992 yılında Polis Akademisinden mezun olmuştur. 1992 yılında Terörle Mücadele ve Harekât Daire Başkanlığında Komiser Yardımcısı rütbesi ile göreve başlamıştır.

Sırasıyla; Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığı, Ankara Emniyet Müdürlüğü, Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü, Yozgat PMYO Müdürlüğü, Elmadağ POMEM Müdürlüğü, TBMM Koruma Daire Başkan Yardımcısı görevlerinde bulunduktan sonra Karabük Emniyet Müdür Yardımcısı görevini yerine getirerek 2016-2018 yılları arasında Polis Akademisi Başkanlığı PAEM Müdür Yardımcısı görevini yürütmüştür. 2018 yılı Mayıs ayında Polis Başmüfettişi olarak Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığına atanmıştır. 26.10.2019 tarihinde Kırşehir POMEM Müdürü olarak görevlendirilmiştir.

Ortaç Şekeroğlu Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

2 Ağustos 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile Bitlis Emniyet Müdürlüğüne getirilmiştir.

Ortaç Şekeroğlu, bir polis başmüfettişidir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 Ağustos 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile Bitlis İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştır.

Ortaç Şekeroğlu daha önce Kırklareli, İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin illerinde çeşitli rütbelerde ve birimlerde görev yapmıştır. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)