Başkan Ekicioğlu’ndan Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajı:

 

“Şehrimizde yaşayan tüm kadınlarımızın hak ettikleri yeri almaları için çalışıyoruz”

 

Çocuklara armağan edilen bu özel gün, nasıl ilân edildi? Çocuklara armağan edilen bu özel gün, nasıl ilân edildi?

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kırşehir Belediyesi olarak, şehirde yaşayan tüm kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik hayat içerisinde hak ettikleri yeri almaları için çalıştıklarını, bundan sonra çalışmaya devam edeceklerini belirten Başkan Ekicioğlu, mesajında şunları ifade etti:

“Hayatı her gün yeniden var eden emekçi kadınların birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü, ne yazık ki hemen hemen her gün yaşanan kadına yönelik şiddet olaylarının ve kadınların toplumsal yaşam içerisinde yaşadığı çeşitli mağduriyetlerin gölgesinde kutluyoruz.

“Kadınların sosyal, ekonomik ve kültürel yaşam içerisinde erkeklerle eşit derecede söz sahibi olduğu toplumlara baktığımızda gelişmişlik düzeyinin ve yaşam kalitesinin de yükseklerde olduğu; kadına değer vermeyen, kadını geriye iten toplumların ise gelişemediği ve asla gelişemeyeceği sosyolojik bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır.

“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğü sayesinde, o dönem Dünya’nın birçok gelişmiş ülkesinde bile olmayan haklar kadınlara tanınmıştır. Kadınlar; toplumsal, siyasal ve ekonomik hayatta üstlendikleri rollerle sadece ülkemizin gelişmesine omuz vermemişler, özellikle Kurtuluş Savaşımızdaki öncü rolleriyle de Dünyada ve bölgedeki birçok ülkenin kadınlarına da örnek teşkil etmişlerdir.

“Kadınlar için çok önemli ve anlamlı bir gün olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü; kadınlara yönelik geliştirici politikaların ve iyileştirilmenin arttırılması, kadınların sosyal, ekonomik ve siyasal alanda daha çok söz sahibi olmaları için mücadele etmemiz gerekliliği bilinciyle kutluyoruz. Biz de Kırşehir Belediyesi olarak, şehrimizde yaşayan tüm kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik hayat içerisinde hak ettikleri yeri almaları için, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Bütün kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)