MÜSİAD Başkanı Ömer Ali Öz, 2021-2022 yılı çalışmalarını değerlendirdi:

“Şehrimiz ve ülkemiz

üretim ve istihdamına katkı

sağlamayı hedefliyoruz”

 

Kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Ömer Ali Öz, Kırşehir’de 2021-2022 yılında yaptıkları faaliyetleri ve çalışmaları düzenlediği bir basın toplantısı ile kamuoyuna değerlendirdi.

MÜSİAD’ın Cumartesi günü Grand Hotel Terme’de gerçekleştirilen basın toplantısına Başkan Ömer Ali Öz ile yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı.

MÜSİAD olarak refah ve gelir seviyesinin Anadolu’da da yükselmesine amaçladıklarını ve Kırşehir’de ikisi bitmiş faaliyet arifesinde, üçüde inşaat halinde devam etmekte olan 5 fabrika yatırımlarıyla destek verdiklerini belirten MÜSİAD başkanı Ömer Ali Öz,şehrimiz ve ülkemiz üretim ve istihdamına katkı sağlamayı hedeflediklerini açıkladı.

Başkan Ömer Ali Öz, iki yılı değerlendirdiği basın toplantısında şunları ifade etti:

“2021 yılı mart ayında açılışını gerçekleştirdiğimiz MÜSİAD Kırşehir Temsilciliği olarak sizlerinde desteği ile çıktığımız bu yolda tüm üyelerimiz ve Şehrimizdeki bütün paydaşlarımızla birlikte ciddi çalışmalar ve sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdik. Elbette bunları yaparken elimizi değil gövdemizi taşın altına koyma gereksinimi hissederek gerçekleştirmeye çalıştık.

Kırşehir'de 12 aracın karıştığı kazada 2 kişi öldü, 12 kişi yaralandı Kırşehir'de 12 aracın karıştığı kazada 2 kişi öldü, 12 kişi yaralandı

“Yaptığımız çalışmalarda Önceliğimiz şehrimizdeki yatırımların artırılmasına katkı sunmak, ön ayak olmak,  şehrimizin mevcut potansiyellerimizi gelir getirecek katma değerli ürünlere dönüştürerek daha fazla üretim ve istihdam sağlamaya yönelik çalışmalar oldu.

“MÜSİAD özünde bir Anadolu hareketedir. Bu özden yola çıkarak 2021 yılında; Büyükşehirlere yığılan sanayisel üretimin 81 ile yayılması ve Anadolu illerinin gelişmesini sağlayacak olan Anadolu yatırım ve üretim hareketini başlatmıştır. Refah ve gelir seviyesinin Anadolu’da da yükselmesine amaçlayan bu harekette biz de Kırşehir olarak ikisi bitmiş faaliyet arifesinde üçüde inşaat halinde devam etmekte olan 5 fabrika yatırımlarımızla desteklemekteyiz. Bu bağlamada şehrimiz ve ülkemiz üretim ve istihdamına katkı sağlamayı hedeflemekteyiz.

“MÜSİAD Kırşehir olarak yılda 1 düzenlenen Müsiad IBF Yurtdışı iş formlarına katılarak üyelerimizin sektörlerinde iş bağlantıları yapmalarına,  mevcut durumlarını check etmelerini, ticari faaliyetini yurtdışıyla senkronize edebilme fırsatını yakalatarak vizyon oluşturmalarına katkı sağlamaktayız.

“Üyelerimizle 3 ayda bir gerçekleşen MÜSİAD Yurtiçi Genel İdare Kurul toplantılarımızlada yönetim kurulumuzla şehrimizi temsil edip şehirsel sorunlarımızı ilettik iletmeye devam etmekteyiz. Ulusal ekonomi politikalarını değerlendirme ve ulusal ticaret ağı oluşturarak üyeler arası b2b denilen satan İle satın alanı buluşturup ticari işbirlikleri oluşturmaya çalıştık.

“Bunların yanında birçok sektörden iş insanlarımızı Kırşehir MÜSİAD’ta buluşturmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Burada sizlerin huzurunda şu müjdeyide vermek isteriz. Bugün itibari ile Kırşehir MÜSİAD temsilciliğimiz şube yeter sayısı olan 30’u aşmış olup Türkiye’mizdeki şubeler arasında da şehrimizi yer aldırmış bulunmaktayız. Önümüzdeki günlerde genel merkezimizden ağırlayacağımız misafirlerimizle şubeleşme safhamıza geçişimizi tamamlamış olacağız.

“Saygıdeğer basın mensubu arkadaşlarımız. Ticari faaliyetlerimiz ile birlikte elbette MÜSİAD Kırşehir olarak bir çok sosyal faaliyetler ile de şehrimizin gelişmesi ve sosyalleşmesi anlamında bir çok çalışma yapmaktayız. Başarılı işadamı Hemşehrilerimizle biraraya gelerek başarı hikayelerini paylaşmalarını sağlayan, dinleyici ve iş insanlarına farklı vizyon oluşturmalarını, yeni ufuklar oluşturmalarını sağlayan programlar gerçekleştirdik.

“Ayda bir gerçekleştirdiğimiz dost meclisi toplantılarımızda davet ettiğimiz misafirlerle birlikte üyelerimizin ticari faaliyetlerinin gelişmesine ek olarak erdem ve ticari ahlakın gelişmesine yönelik eğitim ve söyleşiler gerçekleştirmekteyiz. Zimem defterigeleneğini yaşatmaya çalışmaktayız. İhtiyaç sahipleri için bazı dönemler gıda desteğinde bulunmaktayız.

Kamu yararına faaliyet gösteren bazı STK ve kurumlara amaçları doğrultusunda destek vermekteyiz. Bunlardan en önemlisi elbette geçtiğimiz yaz ayında il müftülüğü ile protokol imzalayıp başlattığımız cami hamiliği projemiz ile yaz döneminde camilere gelen evlatlarımıza üyemiz ve birçok iş adamımızın verdiği destekle güzel hediyeler ve sosyal aktiviteler yaparak yaz ayında evlatlarımızın mutluluklarına öncülük etmenin mutluluğunu yaşamaktayız.

Elbette bunlarla beraber şehrimiz de OSB bölgemizin genişlemesi büyümesi, jeotermal İhtisas organize sanayi bölgesi kurulumu ile ilgili gerekli çalışmaları yaptığımızı ve bunları da devlet büyüklerimiz ile paylaştığımızı da sizinle paylaşmak istiyoruz. Cümlelerimizi burada toparlarken 2023 yılının şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa mutluluk,huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Kırşehir MÜSİAD olarak şehrimizin gelişmesi ve kalkınması anlamında ne yapılması gerekiyorsa bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada yapacağımızı sizlerinde huzurunda belirtmek istiyoruz. Bizleri dinleme nezaketinde bulunduğunuz için hepinize çok teşekkür ederiz.” (HABER MERKEZİ)