Yeşil-beyazlılar, 5 sezon mücadele ettiği 2. Lig’e hafta sonu veda ediyor

Şehir takımları bir bir düşüyor!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden ve bu sezon oynadığı futbol ve aldığı başarısız sonuçlarla alt sıralardan bir türlü kurtulamayan ve taraftarlarını kahreden Kırşehirspor 2. Lig’e veda ediyor. Kırşehirspor’la birlikte Zonguldakspor, Bursaspor, Adıyamanspor, Uşakspor, Denizlispor ve Düzcespor’da 3. Lig’e düşecek takımlar arasında yer alıyor.

Kırmızı ve Beyaz olmak üzere iki ayrı gruptan oluşan 2. Ligde, 2023-2024 sezonunun bitmesine son bir hafta kala 6 takımın küme düşmesi kesinleşti. Küme düşen 6 takımın da şehir takımı olması, düşündürücü bir tablo ortaya çıkardı.

19’ar takımlı Kırmızı ve Beyaz grupta 37’nci hafta geride kaldı. Temsilcimiz Kırşehirspor’un da mücadele ettiği Beyaz grupta, düşmesi kesinleşen 4’üncü takım Zonguldak Kömürspor oldu.

Adıyamanspor, Bursaspor ve Kırşehirspor’un daha önce matelatiksel olarak küme düştüğü grupta, hafta sonu kendi saha ve seyircisi önünde yeşil-beyazlı ekibimizi konuk eden ve 90 dakika mücadelesini 3-2 kazanan Zonguldakspor, Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçının berabere sona ermesi üzerine, Kırklarelispor’la oynayacağı sezonun son maçı öncesi, hemen bir basamak üstteki Nazilli Belediyespor'la aradaki puan farkından dolayı kesin olarak küme düştü.

Zonguldakspor’la birlikte küme düşen Bursaspor, Adıyaman ve Kırşehir’in şehir takımı olmaları dikkat çekti.

Beyaz grubun yanı sıra Kırmızı grupta da küme düşmesi kesinleşen takımları, şehir takımları oluşturdu. Son sıradaki Uşakspor ile hemen bir basamak üzerindeki Denizlispor, il takımı olarak öne çıkıyor. Yeni bir başka şehir takımı Düzcespor da son haftaya düşme potasında girdi.

2.Futbol Ligi’nde şehir takımlarının bir alt lige düşmesinin ardından TFF 1.Ligi’nde ise Giresunspor, 2.Lige düşerken, Adanaspor ise düşme hattında yer alıyor.

KIRŞEHİRSPOR 2. LİG’TE 5 YIL MÜCADELE ETTİ

Kırşehirspor, 2018-2019 yılında TFF 3.Ligi’nde topladığı 63 puanla lider olarak 2.Lige çıkmıştı. 2.Ligde 5.sezonunu geride bırakan yeşil-beyazlılar, hafta sonu evinde 3.Lige düşmesi kesin gözüyle bakılan bir diğer takım olan Bursaspor’a 2-1 yenilerek 3.Lige düşmesi matematiksel olmasa da kesinleşti gibi.

U12 Gençler Ligi’nde  9.hafta heyecanı U12 Gençler Ligi’nde 9.hafta heyecanı

Kırşehirspor bu 5 yıllık 2. Lig kariyerinde 2019-2020 sezonunu 47 puanla 6.sırada tamamlarken, 2020-2021 sezonunu ise 72 puanla 3. sırada tamamlayarak kariyer rekoru kırıp play-off’a yükseldi ve 1.Ligin kapısından dönmüştü.

Yeşil-beyazlı ekibimiz, 2021-2022 Futbol sezonunu 49 puanla 8.sırada tamamlarken, geçtiğimiz sezonu da yine 48 puanla 11.sırada tamamladı.

Yeşil-beyazlı ekibimiz, Cumartesi günü sahasında konuk edeceği 1461 Trabzon FK maçının ardından 5 yıl boyunca mücadelesini sürdürdüğü 2.Ligi’ne veda edecek.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)