RUŞEN FİDAN HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU RUŞEN FİDAN HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU

Kırşehir'in Aşağı Homurlu Köyü'nde yaşayan Aydın Battal, 31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen mahalli idareler seçimlerinde muhtar adayı olduğu köyünde 4 muhtar adayının yarıştığı seçimde 29 oy alarak sonuncu oldu.
Seçimi kaybetmesinin ardından yazığı sitem dolu şiiri sosyal medya hesabından paylaşan Aydın Battal bir anda sosyal medyanın en çok konuşulan ismi oldu. Yakın akrabalarına ve hemşehrilerine sitem dolu yazdığı şiir ile 86 milyonun sevgisini kazanan Battal, ülke gündemine bomba gibi düştü. 
Tüm televizyon kanallarında 1 gün boyunca kendisinden söz ettiren Aydın Battal'a ise milyonlarca vatandaştan destek paylaşımları yapıldı. 
Sağlık problemlerinden dolayı küçükbaş hayvanlarını satarak muhtarlık için aday olan Battal, kendisiyle birlikte 4 muhtar adayının yarıştığı 31 Mart seçiminde 300 haneli köyde 29 oy alarak sonuncu oldu. Aydın Battal, kendisine akrabalarının da oy vermediğini ve istemediği belirterek sitem dolu yazdığı ve seslendirdiği şiir Türkiye gündemini salladı. 
İŞTE AYDIN BATTAL'IN O ŞİİRİ..
"Kucağımda oturdu kakıç kaktı. Akrabam istemedi ilk önce beni. Yüzüme karşı sigara yaktı, dostlarım, arkadaşım istemedi ilk önce beni. Ok yay bilmiyorum, saygıda kusur etmiyorum. Bende ne var, ben kötü müyüm görmüyorum. Baldızım, bacanağım istemedi ilk önce beni. Çekil dediler bu yarışta kimin var, kime içirecek çayın suyun var. Akılları kesse beni köyden de kovarlar, akrabam dostlarım istemedi ilk önce beni. Ben köyüme kötü falan diyemem, bana karşı niyetini bilemem. Ben köyümü tek kalemde silemem, akrabalarım istemedi ilk önce beni. Çoban dediler bu muhtarlık yapamaz. Devlet deyip daireye varamaz. Enayi dediler, sağını solunu bulamaz. Baldızım, bacanağım istemedi ilk önce beni. Sanki rakiplerim uzay bilimci, benim gibi aynı köylü bilinci, varsın onlar olsun en baş birinci, akrabam arkadaşım istemedi ilk önce beni."  (HABER: FAHRETTİN TOKER)