Türkiye’de 5 yılda bir yapılan mahalli idareler seçiminin biri daha yarın 31 Mart Pazar günü yapılacak.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, Türkiye’de 61 milyondan fazla seçmen, yaklaşık 208 bin sandıkta oy kullanacak. Bir seçmen, hangi seçim çevresinin seçmeni ise ancak o seçim çevresinde yapılan seçimler için oy verebilecek.

Kırşehir’de seçime iddialı hazırlanan siyasi partiler ve adaylar çalışmalarını tamamlayarak seçim saatini beklemeye başladılar.

Kırşehir il genelinde 177 bin 668 seçmen, 31 Mart Pazar günü yerel seçimler için sandığa giderek oy kullanacak.

Kırşehir il genelindeki 252 köyde 733 sandıkta toplam 177 bin 668 seçmen Kırşehir Belediye Başkanı, ilçe ve belde belediye başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ve muhtarlar için oy kullanmak üzere sandık başına gidecek.

Kırşehir’de seçimlerin huzurlu bir ortamda geçmesi ve seçmenlerin oylarını rahat bir şekilde kullanabilmeleri için her türlü tedbirin alındığı bildirildi.

Kırşehir ve ilçelerindeki sandık ve seçmen sayıları şöyle:

Kırşehir 322 sandık, 101.543 seçmen.

Akçakent 4 sandık,  752 seçmen.

Akpınar 10 sandık, 2.331 seçmen.

Boztepe 9 sandık, 2.454 seçmen.

Çiçekdağı 30 sandık, 7.204 seçmen.

Kaman 58 sandık, 17.524 seçmen.

Mucur 34 sandık. 9.836 seçmen.

İŞTE KIRŞEHİR’İN ADAYLARI…

Adalet ve Kalkınma Partisi: Osman Arslan

Cumhuriyet Halk Partisi: Selahattin Ekicioğlu                     

İyi Parti: Ufuk Cengiz

Halkların Eşitlik Ve Demokrasi Partisi: Kadriye Turan                    

Saadet Partisi: Fatma Ekim Terzioğlu                     

Vatan Partisi: İlker Özkamalı            

Demokrat Parti: Bülent Özşahin                  

Hür Dava Partisi: Murat Kırğıl                      

Bağımsız Türkiye Partisi: Adem Özhan                   

Türkiye Komünist Hareketi: Abdülhalim Yıldırım                 

Demokratik Sol Parti: Özkan Koçak            

Demokrasi Ve Atılım Partisi: Bayram Yıldız             

Zafer Partisi: Muharrem Köysüren              

Yeniden Refah Partisi: Ali Kaan Kılıçlıoğlu               

Millet Partisi: Ali Osman Türkmen               

Hak Ve Özgürlükler Partisi: Faruk Aksümer                       

Yeni Türkiye Partisi: Halil İbrahim Ulusoy               

Bağımsız: Sevgi Bektaş

Partilerin Kırşehir, ilçe ve beldelerdeki adayları ise şöyle:

AK PARTİ:

Çiçekdağı: Hasan Hakanoğlu, Akçakent: Yılmaz Kılıç, Mucur: Osman Demir, Boztepe: Mahmut Dalgalı, Akpınar: Orhan Borhan. 

CHP: Kırşehir: Selahattin Ekicioğlu, Kaman: Erhan Talu, Akpınar: Şükrü Turgut, Boztepe: Hüseyin Takan, Mucur: Meryem Fikirkoca, Çiçekdağı: Mete Aydın, Köseli: Bekir Erciyas, Özbağ: Tekin Var, Kurancılı: Fatih Kara.

MHP: Akçakent Musa Şahin, Akpınar: Erdal Urcan, Boztepe: Musa Ceylan, Çiçekdağı: Ahmet Hikmet Erdoğan, Mucur: Fatih Yıldırım, Özbağ: Rasim Arazay, Çiçekdağı-Köseli: Bekir Yılmaz, Kaman: Kurancılı: Erdoğan Tekeli

İYİ PARTİ: Kırşehir Ufuk Cengiz, Kaman: Şuayip Ata, Mucur: Işık Şimşek, Çiçekdağı: Erhan Şahin, Boztepe: Emrullah Çiçek Köseli: Sabri Eraslan, Kurancılı: Cafer Atasoy

YENİDEN REFAH PARTİSİ: Ali Kaan Kılıçoğlu.

Saadet Partisi: Fatma Terzioğlu.

Diğer siyasi partilerin ilçelerdeki Belediye Başkan adayları ise şöyle:

AKÇAKENT:

Bağımsız Türkiye Partisi: Hüseyin Özhan               

Zafer Partisi: Tuğba Vildan Yılmaz   

AKPINAR:

Saadet Partisi: Muhlis Aktaş             

Yeniden Refah Partisi: Ziya Turgut              

Bağımsız Türkiye Partisi: Fatih Soyutemiz  

BOZTEPE:

 Saadet Partisi: Yağmur Karakurt                 

Yeniden Refah Partisi: Nazmi Albayrak                  

Türkiye İşçi Partisi: Fundagül Demirkol                   

Bağımsız Türkiye Partisi: Onur Şahin

ÇİÇEKDAĞI:

Rektör Karahocagil KOP Başkanı  Karakoyunlu ile projeleri görüştü Rektör Karahocagil KOP Başkanı Karakoyunlu ile projeleri görüştü

Saadet Partisi: Ahmet Zorlu             

Yeniden Refah Partisi: Bünyamin Bahçeci             

Bağımsız Türkiye Partisi: Pakize Doğan                  

Milli Yol Partisi: Adnan Aydın

KAMAN:

Saadet Partisi: İsmail Saylam                      

Yeniden Refah Partisi: Hakan Çiğdem                    

Hür Dava Partisi: Zeyd Şahin                      

Bağımsız Türkiye Partisi: Mustafa Doğan               

Milli Yol Partisi: Murat Karaca                      

Halkın Kurtuluş Partisi: Erim Şişman                       

Bağımsız: Burhan Er

MUCUR:

Yeniden Refah Partisi: Yaşar Yılmaz                       

Saadet Partisi: Turgay Şahan                      

Büyük Birlik Partisi: Ali Şahin                       

Hür Dava Partisi: Sümeyye Şen                  

Bağımsız Türkiye Partisi: Ali Büyükşahin. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)