AEÜ İLE YEŞİLAY PROTOKOL İMZALADI AEÜ İLE YEŞİLAY PROTOKOL İMZALADI

DEVA Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey:

 

“Seçim kararını Mart’a

alın, bu milleti üstündeki

buyükten kurtarın…”

DEVA Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey, asgari ücretin belirlenmesinin ardından hükümete bir çağrıda bulunarak seçimlerin Mart ayına alınmasını teklif etti.

Hükümeti Mart ayına seçim kararı alarak bu milletin üstündeki yükten kurtarmalarını isteyen Başkan Metin Atabey, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Haftalardır, günlerdir merakla beklenen asgari ücret açıklandı. “Yüzde 99 zam yaptık” diye adeta bunu müjde gibi duyurdular. Bu ülkede gerçek enflasyonun yüzde 200’e yaklaştığını herkes biliyor. Tüm pazar çarşı markete giren herkes biliyor ki gerçek enflasyon yüzde 200’e yakın. Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın da dediği gibi asgari ücret en az enflasyon payı ve refah payı da eklenerek arttırılsın diye fikir verdi ama maalesef bunu göz ardı ettiler.

“Kırşehir’in neredeyse tamamına yakını asgari ücretle geçinmeye çalışıyor. Asgari ücret artık en az ücret değil ülkenin yarısından fazlasının ücreti olmuştur bunun da tek sorumlusu mevcut hükümettir. İki kesimi de mağdur edebilir İşçinin, işverenin tüm haklarını korumak mevcut yönetimin görevidir. Maalesef ki mevcut hükümet enflasyona hem işçiyi hem işvereni ezdirmektedir. İşçimizi ve işverenimizi ayrı düşünemezsiniz iki kesimi de dengede tutmak zorundasınız. İşçimizi refah seviyesinin üzerine taşıyıp işvereni de teşvikler ile desteklemek zorundasınız. Eğer ki terazinin dengesi şaştığı anda iki kesimi de mağdur edersiniz. Aynı şekilde işverene yeterli desteği sağlayamazsanız kendi çözümünü kendi üretmek zorunda kalacaktır. Ürünlere zam yaparak işçi çıkarımı yaparak çözümünü bulmaya çalışacaktır. Bu şartlarda hem işçi hem de işveren kaybetmiş olacaktır.” (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)