31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimi’ninilimizde huzur ve güven ortamında geçmesi için alınan tedbirler görüşüldü.

Kırşehir Belediyesi, engelli araçlarının bakım ve onarımına devam ediyor Kırşehir Belediyesi, engelli araçlarının bakım ve onarımına devam ediyor

Vali H. Mete Buhara başkanlığında yapılan toplantıya, siyasi partilerin il temsilcileri, kolluk amirleri, ilgili kurum yetkilileri ve Merkez İlçe Seçim Kurulu temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali H. Mete Buhara; “Seçimlerin ilimiz genelinde huzur ve güven ortamında gerçekleşmesi için gereken tüm önlemleri almış bulunmaktayız. İlimiz genelinde seçim güvenliğine ilişkin sürecin takibi ve koordinasyonu için Valiliğimiz GAMER bünyesinde İl Seçim Koordinasyon Merkezi ile ilçelerimizde İlçe Seçim Koordinasyon Merkezleri kurulmuş, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğümüz bünyesinde Seçim Harekat Merkezleri aktif hale getirilmiştir.31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi’nin Ahi Kentimiz Kırşehir’e yakışır şekilde bundan önceki seçimlerde olduğu gibi yine demokratik olgunluk içerisinde, demokrasi bayramı anlayışı çerçevesinde gerçekleşeceğine inanıyor, bu vesile ile 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinin ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)