CHP Kırşehir İl Başkanı Hüseyin Çakmak:

 “Sayın Genel Başkanımız 13.

Cumhurbaşkanımız olacaktır”

 

CHP Kırşehir İl Başkanı Hüseyin Çakmak, Pazartesi günü yapılan 6’lı masa toplantısının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanmasını memnuniyet ve sevinçle karşıladıklarını açıkladı.

Milletvekili Metin İlhan, Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan ve CHP Kırşehir Örgütü olarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklandığı gün Genel Merkezde bulunduklarını belirten Başkan Hüseyin Çakmak, “Dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile herkesin gönlünde yer edinen Sayın Genel Başkanımızın Millet İttifakı’nın ortak adayı olarak açıklanması öncelikle vatanımıza milletimize hayırlı olsun. Millet İttifakı uzlaştı ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nda karar kıldı. İnşallah bu birliktelik Türkiye'nin yeni Cumhurbaşkanını seçecek. Ülkemiz 14 Mayıs'ta inşallah çok güzel bir güne uyanacak ve yeniden parlamenter sisteme kavuşacaktır. Artık Millet İttifakı partileri olarak her şeyi bırakıp kenetlenmek zorundayız. İnşallah Millet İttifakı olarak, milletin iktidar değişikliği talebini sandığa yansıtması için gecemizi gündüzüme katarak birlik ve beraberlik içinde çalışacağız ve bu tarihi seçimden Millet İttifakı olarak zaferle çıkacağız” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan da Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın adayı olarak açıklamasından mutlu olduklarını belirterek, herkesi Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olarak Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi için çalışmaya davet etti. (HABER: CEMRE BAYRAM)