39 kilo 400 gram esrar ele geçirildi 39 kilo 400 gram esrar ele geçirildi

Optimist Yelken Yarışları’na ev sahipliği yapacak olan Savcılı Plajı nerede? Savcılı Plajı’na nasıl gidilir? Savcılı Plajı’nın özellikleri nelerdir? Soruları internette sıkça sorgulanmaya devam ediyor.

Optimist Yelken Yarışlarına ev sahipliği yapacak olan Savcılı Plajı nerede? Bütün bu soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz?

SAVCILI PLAJI NEREDE? SAVCILI PLAJI’NA NASIL GİDİLİR? SAVCILI PLAJI’NIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Kırşehir'in Kaman ilçesi sınırlarında yer alan ve 90 bin metrekare kullanım alanına sahip olan kültür tesisi Anadolu'nun plajı olarak bilinen Savcılı Plajı ziyaretçilerini bekliyor. Akdeniz sahillerini aratmayan sahili ile büyüleyici bir manzaraya sahip olan Savcılı Plajı'nın bu yıl da Anadolu halkına hizmet verecek. Kırşehir merkeze yaklaşık 65 kilometre uzaklıkta bulunan Savcılı Plajı, Akdeniz'e gidemeyen vatandaşlar için en uygun alternatif tatil alanlarından birisi. Turizm tesis alanı içerisinde; bin 322 metrekare kullanım alanına sahip 750 kişi kapasiteli restoran, kafe, işyerleri, bin 500 metrekare alana sahip otopark, bisiklet ve yürüyüş yolları ile yeşil alanlar, mescid, bebek bakım odası, plaj voleybolu sahası, basketbol sahası, cankurtaran kulesi, kiosk ve yüzer iskele, güneşlik ve şezlonglar, çocuk oyun alanları, 1 kilometre uzunluğa sahip plaj ve kumsal, yüzme havuzu yer alıyor.

Hirfanlı Baraj Gölü kenarındaki Savcılı Plajı; yaz mevsiminde gün doğumu ve gün batımı, ilkbaharda açan çiçek tomurcukları, sonbaharda dökülen yaprakların oluşturduğu güzellikle tercih ediliyor. Kırşehir'e 65, Kırıkkale'ye 80 ve Ankara'ya 165 kilometre uzaklıkta bulunan Savcılı Plajı, özellikle yaz dönemlerinde hafta sonları beklenenin üzerinde ilgi görüyor. (HABER: FAHRETTİN TOKER)