Kaman ilçemize bağlı Savcılı Büyükoba Köyü İlkokulu’na İstanbul’da yaşayan hemşehrimiz Yağış Çelikkol Eryiğit ve kardeşi Barış Çelikkol sponsorluğunda Türk Kütüphaneciler Derneği İstanbul Şubesi işbirliği ile kurulan Bilgenur Kılıçaslan Çelikkol Kütüphanesi açıldı.

Kütüphane açılışına Kaman İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İman, Türk Kütüphaneciler Derneği Başkanı Ali Fuat Kartal, Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesi Müdürü Şehnaz Taş, Kaman İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Ayhan Apaydın ve sponsor Yağış Çelikkol Eryiğit katıldılar.

Açılış töreninde yapılan konuşmaların ardından öğrencilere bir etkinlik gerçekleştirildi.   Ayrıca Savcılı Büyükoba Köyü İlkokulu’na gelen gezici kütüphane de öğrenciler tarafından gezildi.

Sömestr tatilini verimli geçirmek için öğrencilere öneriler   Sömestr tatilini verimli geçirmek için öğrencilere öneriler  

Savcılı Büyükoba Köyü İlkokulu Müdürü Atalay Şahin, okul idarecileri ve öğretmenleri ile Kaman Milli Eğitim Müdürü Halil İman, Türk Kütüphaneciler Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Emine Gür ve diğer üyelere katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Yağış Çelikkol Eryiğit ve kardeşi Barış Çelikkol’un emekli öğretmenlerimizden Mürüvvet Kılıçaslan torunları, Kale Ortaokulu’nun eski matematik öğretmenlerinden Bilgenur Kılıçaslan’ın da çocukları olduğu öğrenildi.  (HABER: BEYHAN BALLI)