Kırşehir’de 4 takımın çift devreli lig usulüne göre mücadele edildiği U14 Gençler Ligi’nde şampiyon olarak ilimizi gruplarda temsil etme hakkı elde eden 40 Şehirgücüspor, yöneticileri, teknik heyeti ve sporcuları, Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin’i makamında ziyaret etti.

“Hakkımızı helal etmiyoruz” “Hakkımızı helal etmiyoruz”

Ziyareti sırasında teknik heyet ve futbolculara hitaben açıklamalarda bulunan Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Kırşehir’de ki U14 Ligi’nde şampiyon olup ilimizi dışarıda temsil edeceğinizden dolayı sizlere grup maçlarında başarılar dilerim. Gerçekten zor ve bir o kadar da yorucu bir sezonun ardından mutlu sona ulaştınız. Alt yapı kategorilerinde çalışmak gerçekten çok zor. Ben şahsım adına sizlerin spor yapmanıza vesile olan futbol dünyasının içinde yer almanızı sağlayan başta Hakan Koçak, Sercan Uğurlu ve Ömer Demiryolhocalarıma çok teşekkür ederim. Gerçekten çok kaliteli işlerin altına imza atıyorlar. Daha önce bende alt yapı hocalığı yaptığım için sizlerin ne zor şatlar altında mücadele ettiğini biliyorum. Allah yardımcınız olsun. Bizler Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak her zaman amatör takımların yanında olduk. Bu gençlerin de her zaman yanındayız. Sizlere grup maçlarında yürekten başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

İl Müdürü Şahin’e Kırşehir sporuna vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür eden 40 Şehirgücüspor Futbol Okulu Genel Koordinatörü ve Beden Eğitimi Öğretmeni Hakan Koçak, “Bizleri buraya konuk ettiğiniz için sizlere teşekkür ederiz. Gençlikspor demek Kırşehir gençliği demek. Numan Müdürüm ve ekibi her zaman Kırşehir gençliğinin yanında olup hayallerine rehber oldunuz. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizler 40 Şehirgücüspor olarak alt yapıya çok büyük önem veriyoruz. Bünyemizde yüzlerce öğrenci var. 5 yaşında alıp futbolun temel eğitimini verip, önce iyi bir insan olması, büyüklerine saygılı, küçüklerine ise sevgiyle yaklaşan genç nesiller yetiştirmek için antrenör arkadaşlarımız ile birlikte gece gündüz çalışıyoruz. 40 Şehirgücüspor Futbol kulübü olarak Kırşehir Amatör küme futbol ligi olmak üzere 8 kategoride, en alt yaş grubundan üst yaş grubuna kadar liglerde mücadele ediyoruz. A Takımı olarak hedefimiz üst gruba yükselmek veya şampiyon olmak değil. Sadece müsabakalarına katılmak ve yetenekli futbolcular keşfedip profesyonel takımlara göndermek. Biz 1. Amatör Kümede mücadele eden takımlar arasında yaş grubu olarak en düşük takımız. Yani geleceğimiz garanti altında ve 40 Şehirgücüspor iyi işler yapıyor demektir. Bu genç çocuklarımızla ve Teknik heyetimizle çok başarılı sezonlar yaşayacağımıza inanıyorum. Sözlerimin başında dediğim gibi, bizim için kazanmak, kaybetmek veya şampiyonluk önemli değil. Ben bu çocukları bir arada tutup, kötü alışkanlıklar elde etmemesini sağlıyorsam, en büyük şampiyonluğu yaşıyorum demektir.”

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)