Kırşehirli sporcumuz Yoncagül Yılmaz gazetemiz

“Kırşehir Çiğdem”e başarısını ve hedeflerini anlattı

 

ŞAMPİYONDAN,

GAZETEMİZE ZİYARET

 

ROMANYA’DA düzenlenen Yıldız Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası’na katılarak Avrupa Şampiyonu olan Kırşehirli sporcumuz Yoncagül Yılmaz gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret etti.

Şampiyon sporcumuz Yoncagül Yılmaz ziyaretinde gazetemiz imtiyaz sahibi Salih Güner, Yazı İşleri Müdürü Beyhan Ballı, “Kırşehir Çiğdem” İnternet Portalı Yazı İşleri Müdürü İlknur Öncü; gazetemiz muhabirleri Cemre Bayram ile Salih Hançer ve gazetemizin köşe yazarlarından Osman İlhan’a spor yaşamını ve son olarak katıldığı Yıldız Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda altın madalya aldığı başarılarını anlattı.

Çocukluktan beri hayalini kurduğu spor dalından başarılı bir şekilde Avrupa şampiyonu söyleyen Kırşehirli sporcu Yoncagül Yılmaz, “Gerçekten çocukluktan beri boks sporunu severek yapıyorum. Çok çalışıp ülkemi ve memleketimi ringlerde en iyi şekilde temsil edip başarılı olacağıma inanıyordum. Çünkü her sporcu bilir ki başarı disiplinli, programlı ve çok çalışmayla gelir. 11 yaşında başladığım boks sporunda daha iyi yerlere gelebilmek için daha çok çalışacağım. Son 3 yılda 2 Avrupa 2’nciliği, 3 kere Türkiye 3’üncülüğü ve 1 Türkiye şampiyonu olmayı başardım. Çok gururluyum. Ülkemi güzel bir şekilde temsil ederek İstiklal Marşımızı okutmaktan duyduğum gururu ve mutluluğu anlatamam.  Şimdi hedefim, Ekim ya da Kasım ayında Ermenistan’da yapılacak olan Dünya Şampiyonluğu’na çok iyi bir şekilde hazırlanıp, başarımı burada da tüm Dünya’ya göstermektir. Gençlikspor Boks Antrenörü Mehmet Dalbudak yönetiminde 70 kg’da Yıldızlar Dünya şampiyonu olmak için şimdiden çalışmalara başladım. Hedefleri ve amacı olan bir sporcuyum. İnşallah bu hedeflerime adım adım ulaşacağım” dedi.

Halen Kırşehir Sıddık Demir Anadolu Lisesi’nde eğitimini sürdüren ve Avrupa Şampiyonası’ndan aldığı altın madalya ile ülkemizi ve Kırşehirimizi gururlandıran Yoncagül Yılmaz’ı kutluyor, Ermenistan’da düzenlenen Dünya Şampiyonluğu’nda başarılar diliyoruz. (HABER: SALİH HANÇER)

Kırşehirspor’a forma  sponsoru oldular… Kırşehirspor’a forma sponsoru oldular…