ROMANYA’da düzenlenen Yıldız Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonu olan Kırşehirli Yoncagül Yılmaz’a (16) memleketinde tören düzenlendi.

Kırşehir Valiliği’nde düzenlenen törene, Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, Gençlik Spor Müdürü Numan Nafiz Şahin, ailesi ve arkadaşları katıldı.

Kırşehirli Milli Sporcu Yoncagül Yılmaz, “Spor salonu evimize çok yakındı. Arkadaşlarım sürekli gidiyordu ve beni de çağırıyordu. Küçük yaşta oraya giderek başladık. Şimdi Avrupa şampiyonu oldum” dedi.

A Milli Futbol Takımı'nın yeni teknik direktörü Vincenzo Montella oldu! A Milli Futbol Takımı'nın yeni teknik direktörü Vincenzo Montella oldu!

16 yaşında olmasına rağmen milli takım kaptanı olarak takımına liderlik eden Yoncagül Yılmaz, Romanya'da düzenlenen şampiyonada 70 kilogram kategorisinde Macar rakibini yenerek altın madalya kazandı. Yılmaz daha öncesinde, 2021 yılında yapılan Bosna Hersek Avrupa Şampiyonası’nda üçüncülük, 2020’de Türkiye üçüncülüğü, 2021 yılında Türkiye Şampiyonu, 2022’de Türkiye Şampiyonu, 2022 yılında İtalya’da Avrupa üçüncüsü, 2023 yılında da Türkiye şampiyonluğunu elde etmişti.

“İSTİKLAL MARŞIMIZI OKUTTUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Şampiyon olduğundan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Yoncagül Yılmaz, “Ülkemi güzel bir şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. İstiklal Marşımızı okuttum, çok gurur vericiydi” diye konuştu.

Daha çok şampiyonluklar elde etmek istediğini söyleyen Milli Sporcu Yılmaz, “Şuan avrupa şampiyonu oldum. Bundan sonraki hedefim dünya şampiyonluğu ve olimpiyat şampiyonluğu” ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)