3 gün boyunca çekişmeli maçların oynandığı U10 Minikler Basketbol İl şampiyonası sona erdi...

Şampiyon İhtisas Basketbol oldu

Final maçında güçlü rakibi Basketbol Akademi’yi yenen Kırşehir İhtisas mutlu sona ulaştı...

SALON: Ahi Evran Üniversitesi (Kırşehir)

HAKEMLER: Mustafa Kemal Yılmaz**, Şener Ersoy**

KIRŞEHİR İHTİSAS A: Deniz Soytek**, Utkan Ali Kuş**, Nevzat Anıl Bozdağ**, Bahattin Göktuğ**, Mehmet Kerem Çoban**, Yusuf Ali**, Mehmet Dağıstan**, Alp Arslan Köroğlu**, Eren Büyüksaraçoğlu**, Akif Yıldız**

ANTRENÖR: Nevzat Burak Baloğlu

YÖNETİCİ: Yusuf Uludağ

BASKETBOL AKADEMİ: Yiğit Sur**, Batuhan Baltacı**, Eray Saraç**, Anıl Denizci**, Mert Urlu**, Emir Yazıcı**, Emin kimsesiz**, Eymen Ekici**, Çınar Erel**, İlteriş Çınarlı**, Aras Karakoç**,

ANTRENÖR: Metin Aksoyak

İLK YARI SKORU: 17-05 (Kırşehir İhtisas A)

MAÇ SONUCU: 17-09 (Kırşehir İhtisas A)

Toplam 4 takımın katıldığı ve 3 gün boyunca Ahi Evran Üniversitesi’nde düzenlenen U10 Minikler Basketbol İl şampiyonası sona erdi.

Turnuvayı İhtisas Basketbol takımı şampiyon olarak tamamlarken, Kırşehir Basketbol Akademispor Kulübü 2’nci, Gençlikspor ise 3’üncü olarak tamamladı.

27 Mayıs tarihinde başlayan ve çekişmeli kıran kırana maçlara sahne olan U10 Minikler Basketbol İl şampiyonası sona erdi. Final maçında güçlü rakibi Basketbol Akademispor karşısında maçı 8 sayı farkla kazanan İhtisas Basketbol şampiyon olmayı başardı.

Çarşamba günü Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’nda oynanan ve Mustafa Kemal Yılmaz, Şener Ersoy hakem triyosunun birlikte yönettiği maça daha etkili ve istekli olan taraf Kırşehir İhtisas olurken, karşılaşmanın ilk yarısını 17-05 önde tamamladı.

Mücadelenin 2’nci yarısında her iki takım da istekli bir oyun sergilese de maçı 17-09’luk skorla kazanan Kırşehir İhtisas, Kırşehir’de düzenlenen U10 Minikler Basketbol İl şampiyonasında 1’inci olmayı başardı.

Karşılaşmanın ardından maçın oynandığı Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’nda kupa ve madalya törenine geçildi.

Şampiyon Kırşehir İhtisas’a ve 2’nci olan Kırşehir Basketbol Akademispor Kulübüne madalya ve kupalarını Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün verdi.

Madalya ve kupa töreninin ardından dereceye giren takımlar, idareciler, antrenörler ve sporcular günün anısına Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’nda toplu olarak hatıra fotoğrafı çekindiler.

Tarihte ilk defa gruplara galibiyetle başladık… Tarihte ilk defa gruplara galibiyetle başladık…

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü