KIRŞEHİR’DE salon sporlarına olan ilgisizlik artık can sıkmaya devam ediyor.

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 1.Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Kırşehir Belediyespor’un önceki gün Artvin 7 Mart Spor Kulübü ile oynadığı maçta tribünler bom boş kaldı. Tribünlerin boş kalmasıyla birlikte, Kırşehir’de salon sporlarına olan ilgisizlikte devam etti.

Son 2 yıldır Süper Ligin kıyısından dönen Kırşehir Belediyespor Kadın Hentbol takımına maçlarına bu sezon kimse doğru düzgün ilgi göstermiyor.

İlgisizlik ve sahipsizlik yüzünden neredeyse kapanma derecesine geldi.

Kırşehirspor’un rakiplerine ceza geldi Kırşehirspor’un rakiplerine ceza geldi

Hatta Spor Kamuoyu, acı ama gerçek Kadın Hentbol takımının kapanmasından yana…

Öte yandan Sporseverler, Kırşehir’de hentbol branşının ilgi görmediğini belirterek, “Hentbol branşı Kırşehir’de 4 yıl devam etmesine ve sosyal medya hesaplarından ve gazetelerde yer almasına rağmen bir türlü tutulmadı. Tutulmadığı gibide hiç sevilmedi. Son 2 yıldır Kırşehir Belediyesi dünyanın parasını harcamasına rağmen, başarı bir türlü gelmedi. Başarı gelmeyince de tribünler dolmuyor ve maçlara kimse ilgi göstermiyor. Bu kadar para Kırşehirspor’un Futbolda alt yapı takımlarına harcanmış olsaydı hem Kırşehir’in parası Kırşehirli çocuklara verilmiş olurdu, hemde alt yapıdan çıkan oyuncular başka kulüplere transfer olur ve Kırşehirspor gelir elde ederdi. Hentbol’da ne alt yapıdan oyuncu çıkıyor, nede oynanan maçların ardından gelir elde ediliyor. Hep cepten, hep cepten nereye kadar!

Zaten Kırşehir’de spor bitme noktasına gelmiş, birde hentbol takımının son yıllarda harcanan paraların boşa gitmesini sporseverleri derinden üzüyor. Kırşehir Belediyesi’nden başka hiçbir kurum ve kuruluş takımlara sahip çıkmıyor. Hentbol branşı Kırşehir’de kapansın ve Kırşehir Akademi Futbol Ligi’ne destek verilsin. Futbol branşına verilen destekler hiçbir zaman boşa gitmez” ifadelerini kullandı.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)