GAZETEMİZ, ‘Kırşehir Çiğdem’in Spor Muhabiri Salih Hançer, 3.Futbol Ligi’nde mücadele eden ve küme düşme hattında yer alan komşu şehir Nevşehirspor’un hayati önem taşıyan Çankaya FK karşılaşmasını takip etti.

Galatasaray, Süper Lig'de 24. kez şampiyon oldu Galatasaray, Süper Lig'de 24. kez şampiyon oldu

Nevşehir’de karşılaşma öncesi tarihi yerlerini gezen Salih Hançer, TFF tarafından akredite olup karşılaşmayı Foto Muhabiri olarak takip ederek karşılaşmada çektiği karelerle ölümsüzleştirdi.

Müsabaka öncesi Nevşehirspor As Başkanı Caner Demir, günün anısına Spor Muhabirimiz Salih Hançer’e Nevşehirspor atkısı vererek desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Öte yandan gazetemizin Spor Muhabiri Salih Hançer Kırşehir ve Nevşehir gibi illerin destek verilmeyip sahip çıkılmamasından dolayı bir alt liglere düştüğünü belirterek, “Maalesef Anadolu takımları bulundukları liglerden birer birer düşüyor. Önce 5 yıl boyunca 2.Ligde mücadele eden temsilcimiz Kırşehirspor, 3.Futbol Ligi’ne şimdide 3.Ligde mücadele eden ve zor günler geçiren Nevşehirspor Bölgesel Amatör Ligi’ne düşme tehlikesiyle karşı karşıya geldi. Artık takımların çok para harcamasından ziyade alt yapılara önem verip, alt yapı tesisleri kurulmasının kanaatindeyim. Yöneticiler hem paramız yok diye ağlıyorlar, hemde alt yapıya önem verip oyuncu çıkartmıyorlar. Örnek verecek olursak Kırşehirspor 3.Lig’den 2.Lige çıkalı 5 yıl geçti. Bu 5 yıl boyunca Kırşehirspor’un alt yapı anlamında bir çivi bile çakılmadı. Ne alt yapı tesisi yapıldı, nede alttan bir tane oyuncu çıkmadı. Hal böyle olunca takımlarda düşme ve yıkılmaya mahkum oluyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Kendi değerlerine ve geçmişine sahip çıkmayan milletler, yok olmaya mahkûmdur’. Bundan sonra takımlar alt yapıya önem verirlerse, Profesyonel liglerde daha fazla kalıcı olurlar. İnşallah bu sözlerimi başta Kırşehirspor yönetimi ve diğer takımların yöneticileri ciddiye alırlar” dedi.

(HABER: SALİH HANÇER)