Kırşehir, Kırıkkale, Niğde, Kayseri ve Yozgat'ta, 11. Yeşilay Bisiklet Turu "Sağlıklı yaşamın keyfini birlikte sürelim" sloganıyla gerçekleştirildi.

Kırşehir Cacabey Gençlik Merkezi önünde başlayan bisiklet turu, yaklaşık 6 kilometrelik parkurun ardından yeniden gençlik merkezinde buluştu.

Kırşehir'de etkinlik öncesinde konuşan Yeşilay Kırşehir Şube Başkanı Ali Güneş, programı farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediklerini söyledi.

Gençleri bağımlılıklara karşı temiz ve uzak tutabilmeyi amaçladıklarını dile getiren Güneş, "Temiz bir gençlik ve ülke ile geleceğimizi inşa etmek istiyoruz. Bu anlamda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz." dedi.

Dalgıç polisleri Kızılırmak'ta o şahsı arıyor Dalgıç polisleri Kızılırmak'ta o şahsı arıyor

Yeşilay Kırşehir Şube Başkanı Ali Güneş, sağlıklı yaşam bilincinin artmasına katkıda bulunmayı, hep birlikte pedal çevirerek bağımlılıklara karşı farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini ifade etti.

Cacabey Gençlik Merkezinden başlayan bisiklet turunda katılımcılar, 6 kilometrelik parkuru tamamlayarak tekrar gençlik merkezinde buluştu.

Çeşitli ikramların yapıldığı etkinliğe, Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, Yeşilay Spor Kulübü Başkanı Muttalip Çiçek ve vatandaşlar katıldı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)