YASİN YÜCESAN MAZBATASINI ALDI

YASİN YÜCESAN MAZBATASINI ALDI

Sağlık-Sen Başkanı Yücesan: “Kırşehir’deki tüm sağlık ve sosyal hizmet

çalışanları için durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz”

           

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu’nda güven tazeleyerek yeniden Başkan seçilen Yasin Yücesan, önceki gün Seçim Kurulu’na giderek mazbatasını aldı.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, 22.23 ve 26. Dönem AK Parti Milletvekili Mikail Arslan, İl Genel Meclis Başkanı Şaban Çelik, Memur-Sen Kırşehir Başkanı Fatih Mehmet Yavuz, İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu, Sendika Başkanları, STK temsilcileri ve üyelerin katılımı ile gerçekleştirilen kongre sonunda Yasin Yücesan başkan seçilirken yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Alper Uzun (Şube Sekreteri), Muhammed Özdemir (Teşkilatlandırmadan Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı), İlkay Tekin (Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı) Recep Kadir Turpçu (Basın ve İletişimden Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı), Murat Sargın (Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı), İbrahim Baykal (Eğitim ve Sosyal İlerden Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı).

Ethem Kömcü, Ceyhan Albayrak, Arif Acar, Muhammet Şahin, Halil İbrahim Ak, Buse Koçpınar, İlker Çulha da yönetim kurulu yedek üyesi oldular.

Denetim Kurulu asıl üyeliklerine Savaş Arslan, Murat Sipahi, Bülent Sun, Alpaslan Aydın ve Mehmet Karakoç seçilirlerken,  Okan Doğan, Murat Aksar, M. Akif Kaya, Fati Aydın ve Sedat Bozkurt da Disiplin kurulu asıl üyesi oldular.

Başkan olarak görev yaptığı süre içinde birlikte çok güzel işler başardıklarını belirten Başkan Yasin Yücesan, “Bizler sendika ve dava için elimizden gelen büyük fedakârlıkları ve çalışmaları yaptık. Koltuğuyla büyüyenlerden değil, makamlarını büyütenlerden olmaya çalıştık. Pandemiden önce pandemi sırasında ve sonrasında tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanları gecesini gündüzüne katarak cansiperane çalıştı. Herkes annesinin babasının, evladının yanına gidemezken, sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, adım atmadık alan bırakmadı. Bizler, tüm yönetim kurulu üyelerimiz, hastane içindeki sendika odamızı karargâh yaptık. Değerli Genel Başkanım Semih Durmuş ile sürekli istişare halinde olduk. Bizim alanda yaşadığımız her sıkıntıyı anında bildiriyorduk o da fikirleriyle bize bu zorlu dönemde yol gösterdi. Kırşehir ekibimizin yeniden seçilmesi, Başkanlık seçimimiz, bundan sonraki yıllarda da emek verecek, alanlarda olacak ekibinin iskeletini oluşturacaktır. Önümüzde zorlu dönemeçler olacaktır. Seçim atmosferine girdiğimiz, koşturmacalı bir süreç bizi bekliyor. Bu dönemde bizlere desteklerini esirgemeyen, İl başkanı, vekilimize ve tüm ekibini de teşekkür ediyorum. Bizler bu dönem de de makamlarıyla büyüyen, kirli siyaset ve propagandaya bulaşan sendikalar gibi olmayıp, davamıza gönül veren, iş üreten, fikir üreten, mesai kavramını ortadan kaldıran bir ekip olarak çalışmaya devam edeceğiz, tüm polemiklerden uzak duracağız. Bizlere bu görevi veren bütün delegelerimize ve üyelerimize çok teşekkür ediyorum.”

Salı günü Kırşehir Adliyesi’ne giderek Seçim Kurulu’nda mazbatasını alan Yasin Yücesan, delege ve üyelerle birlikte mazbatası aldıktan sonra hep birlikte sendika binasına geçtiler ve ilk istişare toplantısını gerçekleştirdi.

Başkan Yücesan, “Yeni dönemimizin teşkilatımıza ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Allah hayırlı görevler yapmayı nasip eylesin” dedi. (HABER: NECLA BAĞCI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER