“Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır”

Sağlık-Sen Başkanı Yücesan, 1 yılını değerlendirdi…

“Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır”

    Kırşehir Bağlık-Sen başkanı Yasin Yücesan, göreve geldiği günden bu yana yaptığı hizmet ve çalışmaları açıkladı.
    Kendisine güvenerek destek oylan üyelerini mahcup etmemek için gecesini gündüzüne katarak çalıştığını ve birçok alanda onların sorunlarını çözümleyerek katkı sunduğunu ifade eden Yasin Yücesan, üye sayısını da 1200’den 1750’ye çıkardıklarını söyledi. 
Sağlık çalışanlarına promosyonda Türkiye rekoru kırdıklarını ve 6 bin 900 lira ücret aldıklarını belirterek sözlerine başlayan Yasin Yücesan, 1 yıllık görev süresi içinde yaptıkları çalışmaları ve hizmetleri tek tek anlatırken, şunları ifade etti:
“Göreve geleli tam bir yıl oldu. Pandemi döneminde hep sağlıkçıların yanında olduk onlara manevi ve lojistik destek sunduk. Pandemi olan sağlık çalışanlarına ev ev gezip onların sağlığına kavuşması için sağlıklı besinler götürdük. İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan filasyon ekiplerini yalnız bırakmadık, ev ev gezdik. Üye sayısını tarihinin en üst seviyesine çıkardık. Hakka, hukuka ve eşitliğe inandık ve her platformda bunu söyledik ve asla kin gütmedik. Hastane personeline ramazan iftar ve sahur da kumanya dağıttık.  Üyelerimize esnaflardan maddi yönden destek amacıyla indirim anlaşmaları yaptık. Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarına ahi esnafları gıda su ve meyve yardımında bulundular. Sendika genel merkez ve civar iller sendika başkanlarımızla istişare toplantıları gerçekleştirdik.  Pandemi sürecinde yurtlar da kalan sağlık çalışanlarımızı ziyaret edip sorunlarına ortak olduk.
“Sağlık çalışanlarına promosyonda Türkiye rekoru kırdık, 6 bin 900 lira ücret aldık. 
Göreve geldikten hemen sonra teşkilatlanma yapısı ve sağlıktaki sorunları bir bir tespit ederek gerek yerel idare nezdinde gerekse Sağlık Bakanlığı nezdinde çözüme kavuşturmak için kolları sıvadık. Döner sermayede umduğunu bulamayan sağlık çalışanlarına bir nebze can suyu olmak için bankalarla promosyon görüşmelerine başladık. Bankaların Genel Müdürlülerinin adeta kapısını aşındırdık. Hastanenin 5. Katında ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ali Bulut’unda katıldığı toplantıda adeta savaş vererek her sağlık çalışanına Türkiye’de bir rekor olan 6 bin 900 Türk Lira promosyon almalarını sağladık. Kimisine can suyu, kimisine rahatlama kapısı kimisine ise çocuğuna götüreceği bir hediyenin parasıydı bu ücretler. En önemlisi de bu ücreti ayrım yapmadan her sağlık çalışanı hak ediyordu, hepsine verdik.
PANDEMİ DÖNEMİNDE HEP SAĞLIKÇILARIN YANINDA OLDUK ONLARA MANEVİ VE LOJİSTİK DESTEK SUNDUK
“Mart ayının başlarında ülkemizi kasıp kavuran ve halen de devam eden Covit-19 salgınında en öne saflarda yer aldık. Hediye çekleri, sağlıkçıların bağışıklığını güçlendiren besinler, hediye kutuları ve pandemi de yatan hastalara ve sağlık personellerin ihtiyacının karşılanması için yönetim kurulunu acil topladık. Alınan karalar açık ve netti. Kim ne derse desin biz ayrım yapmadan ve yılmadan sağlık ordusunun sonuna kadar yanında olacağız mesajıydı. Öyle de oldu. Sağlık çalışlarına destek çık gibi büyüdü. Bu çalışmada diğer illere örnek oldu birlik ve beraberliği bu ülke hep beraber yaşadı.
PANDEMİ OLAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA EV EV GEZİP ONLARIN SAĞLIĞINA KAVUŞMASI İÇİN SAĞLIKLI BESİNLER GÖTÜRDÜK
“Bu zorlu süreçte illaki sağlık personelleri de bu salgından nasibini aldı ve pozitif olan sağlıkçılarımız oldu. Testi pozitif çıkan sağlık çalışanlarının evlerini tek tek tespit edip istedikleri ne varsa ellerimizle götürdük. 
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE ÇALIŞAN FİLASYON EKİPLERİNİ YALNIZ BIRAKMADIK, ALDIK SENDİKANIN ARABASINA EV EV KENDİMİZDE GEZDİK
“Sağlık-Sen Başkanı olarak İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan filasyon ekibi ev ev, köy köy mahalle mahalle gezdik. Kendimin de kronik rahatsızlığı bulunuyor ama “üyelerim giderken ben burada durmam” dedik ve sendikanın verdiği makam aracına ekipleri de alarak ev ev gezdik. Onlarla beraber filasyona katıldık her zaman olduğu gibi sağlıkçıların yanında yer aldık.”
ÜYE SAYISINI TARİHİNİN EN ÜST SEVİYESİNE ÇIKARDIK
Göreve geldiğimiz günden beri sendikanın üye sayısını artırmak için yönetim kurulu ekibiyle sürekli çalışma halinde bulunup, sendikanın Kırşehir’de üye sayısını en üst seviyeye taşıdık. “1250 üye ile devir almıştık” şuan Kırşehir Sağlık-Sen ailesi üye sayısı 1700 rakamına ulaştı.”
“Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” diyen Yasin Yücesan, son olarak her birlikte kardeşçe kavga etmeden her zaman sağlık çalışanlarının aynında olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi. (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER