Vali Akın, yoğun bakımda incelemelerde bulundu

Vali Akın, yoğun bakımda incelemelerde bulundu

Vali İbrahim Akın, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Ziyaretinde İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Bulut ve hastane yöneticilerinden pandemi döneminde  yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali İbrahim Akın, bu süreçte görevlerini özveri ile yerine getiren sağlık çalışanlarının önerilerine ve alınan tedbirlere uyarak sürecin yönetimine yardımcı olmaları gerektiğini söyledi.
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisi görülen ve topyekûn bir mücadele örneği sergilediğimiz koronavirüs salgınına karşı ilimizde önemli tedbir kararları aldıklarını belirten Vali İbrahim Akın, “Sağlık çalışanlarımıza yardımcı olmak için vatandaşlarımızdan salgınla mücadelede önemli kurallar olan maske, mesafe ve temizlik hususlarına uymada hassasiyet göstermelerini bekliyoruz. Koronavirüs ile mücadelede önemli görevler üstlenen başta sağlık personeli olmak üzere tüm çalışanlarımıza kolaylıklar diliyorum” dedi.
Vali Akın’ın ziyareti, yapımı tamamlanarak hizmete açılan 15 Yataklı Covid-19 Yoğun Bakım Ünitesi ile MR Servisinde incelemelerde bulunması ve hastaneye yeni alınan MR (manyetik rezonans) cihazı ile sonulum cihazları hakkında bilgiler alması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER