Vali Akın'dan iş yeri denetimlerine devam

Vali Akın'dan iş yeri denetimlerine devam

İlimizde koronavirüsle mücadele kapsamında yürütülen denetimler Vali İbrahim Akın başkanlığında devam ediyor. 
Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu caddeler ve iş yerlerini ziyaret ederek salgınla mücadelede alınan kurallara uyulmasına dair uyarılarda bulunan Vali İbrahim Akın’a İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, İl Jandarma Komutanı V. J. Bnb. Halil Keskin, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, İl Sağlık Müdürü Ali Bulut, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, Kırşehir ESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir TSO Başkanı Mustafa Yılmaz ve genel kolluk görevlileri eşlik etti.
Denetim sırasında esnaflara çeşitli uyarılarda bulunan Vali İbrahim Akın, “Son zamanlarda vaka sayılarının artmasıyla birçok kısıtlama yeniden gündeme geldi. Sizlerden isteğimiz salgınla mücadelede alınan kurallara hassasiyetle riayet etmenizdir. Vaka sayısının daha fazla artmaması, iş yerlerimizin ve okullarımızın normale dönmesi bizim elimizde. Toplum sağlığını korumaya yönelik olarak alınan tedbir kararlarına ne kadar uyarsak bu süreci o kadar çabuk atlatırız” dedi.
Denetim, salgınla mücadelede çok önemli hususlar olan maske, mesafe, temizlik kurallarına uyulması konusunda vatandaşlarımıza hatırlatmalarda bulunulması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER