'Sağlıklı bir hayat için herkesi sorumluluk almaya davet ediyorum'

'Sağlıklı bir hayat için herkesi sorumluluk almaya davet ediyorum'


TSO Başkanı Mustafa Yılmaz’dan Covid-19 uyarısı:
“Sağlıklı bir hayat için herkesi sorumluluk almaya davet ediyorum”

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz artan Covid-19 vakalarıyla ilgili bir açıklama yaptı.
Daha sağlıklı bir hayat için herkesi sorumluluk almaya ve hijyen kurallarına riayet etmeye davet eden Başkan Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:
“Dünyada ve ülkemizde yoğun şekilde hissedilen, son yüzyılın en büyük salgınına karşı yürütülen çalışmaların sonucunu umutla beklediğimiz şu günlerde, halkımızı daha duyarlı ve sorumlu olmaları konusunda hassasiyet göstermelerinin rica ediyorum.
“Belli bir süre daha gündemi meşgul edecek gibi görünen bu hastalığa, Sağlık Bakanlığımızın ve ilgili kurulların tavsiyelerine uyarak daha vahim sonuçların doğmasına engel olmak için topyekûn mücadele etmeye devam ediyorum.
“Bu bağlamda ilimizde faaliyet gösteren işletmeler olarak temizlik, maske ve mesafe kurallarının tam olarak uygulanmasında tüm üyelerimizi uyarmak bu mücadelede ön safhalarda yer almak biz STK’larında önceliğinde olmalıdır.
“Salgının artması ve kısıtlamaların uygulanması ekonomik olarak biz işletmelere zarar vereceği gerçeği asla unutulmamalıdır. Ülkemizin içinde bulunduğu sağlık, ekonomik ve de dış siyasetin zorlu süreçten geçtiği şu günlerde, bizlerin istihdam ve vergi gelirleri olarak davetimize daha çok katkı sunabilmek adına, işletmelerimizin açık olması, ticaretin devam etmesi güçlü bir ülke olmanın vazgeçilmezdir.
“KTSO olarak bu konuyla ilgili her alanda çalışmalarımızı yürütüyoruz. İşletmelerimizden PCR testi ve Antikor testi konusunda bize gelen talepler doğrultusunda bir çalışmada yapmış bulunmaktayız. Kayseri de faaliyet gösteren Medical Palaca hastanesi toplu taleplerin olması durumunda sağlık ekiplerinin Kırşehir’e gelerek testler yaparak hızlı sonuçların alınabileceği bilgisini bizimle paylaşmış olup bunu da siz değerli üyelerimizle paylaşmak isterim. Bu konuda ilimizde faaliyet gösteren bütün işletmelerin Covid-19’la yapılan mücadelede daha sağlıklı bir hayat için sorumluluk almaya davet ediyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER