SAĞLIKÇILAR DÖRT GÖZLE 16 OCAK'I BEKLİYOR!..

SAĞLIKÇILAR DÖRT GÖZLE 16 OCAK'I BEKLİYOR!..


Sağlık-Sen Başkanı Yasin Yücesan, açıkladı:
Kırşehir piyasasına 19 milyon lira girecek…

SAĞLIKÇILAR DÖRT GÖZLE 16 OCAK’I BEKLİYOR!..

Kırşehir il genelindeki sağlık çalışanları 15 Ocak’ta maaşlarını, 16 Ocak’ta da 6 bin 900 lirayı bulacak promosyon alacaklarını alarak, adeta çifte bayram yaşayacaklar.
Kırşehir Sağlık-Sen Başkanı Yasin Yücesan, Kırşehir sağlık çalışanlarının tek seferde 6 bin 900 TL promosyon alacağını belirterek, “Çalışanların mali ve özlük haklarını savunmanın öncelikli gündemimizdir. Bizlere yetkiyi vererek komisyonda görev almamıza vesile olan bütün sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız adına ihaleye katıldık. Onlar adına
yer aldığımız ihalede, sağlık çalışanlarının yüzünü güldürecek bir ihaleye imza attık. Maaş promosyonun tüm sağlık çalışanlarımızın yüzünü güldüreceğini belirtmek isterim. Tabi bu paranın Kırşehir piyasasına girecek olması da esnafımızın ve her kesin yüzünü güldüreceğini inanıyorum. Bu süreçte emeği büyük olan başta İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Ali Bulut, Destek Hizmetleri Başkanı Yunus Dağ, ihale komisyonumuza ve katkılarından dolayı yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ederiz. Tüm Sağlık Çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Biz onlardan aldığımız güçle masada hakkımızı savunduk” dedi.
Kırşehir’de tek yetkili sendika olarak günlerdir banka müdürleriyle birebir görüşmeler yaparak Sağlık çalışanlarının en çok promosyon almalarını sağlayan, hatta Türkiye rekoru kırılmasını başaran Sağlık Sen Kırşehir Şubesi Başkanı Yasin Yücesan’a üyeleri ve tüm sağlık çalışanları teşekkür ettiler.
KIRŞEHİR PİYASASINA 19 MİLYON LİRA GİRECEK
Geçtiğimiz ay Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi başkanlığına seçilen ve üyelerinin haklarını korumak için bütün gücünü ortaya koyan Yasin Yücesan’ın ilk icraatı, Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kurumlarda çalışan 2 bin 688 personeli yakından ilgilendiren promosyon ihalesinde aldığı başarılı sonuç oldu. Sağlık çalışanlarına maaşlarını aldıkları banka tarafından 16 Ocak’ta ay tek seferde kişi başı 6 bin 900 TL ödeme yapılacak.. Toplamda 19 milyon lira nakit para Kırşehir piyasasına girecek ve bu sayede Kırşehir esnafının da yüzü gülecek. (HABER: BEYHAN BALLI)
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER