KIRŞEHİR'DE SPORDA DA NORMALLEŞTİK

KIRŞEHİR'DE SPORDA DA NORMALLEŞTİK


Koronavirüs normalleşme süresince spor tesisleri kapılarını tekrardan sporculara açarken, Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı tesislerde de sporcular aylar sonra ilk kez antrenman yapmanın mutluluğunu yaşadı. Tüm tesislerde koronavirüse karşı sıkı önlemler alındı.
Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde turnuvalara hazırlanan sporcular normalleşme süreciyle birlikte çalışmalarına kaldıkları yerden devam ediyor.
Korona virüs salgını nedeniyle bir süredir evde antrenman yapmak zorunda kalan Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde turnuvalara hazırlanan şampiyon sporcular, sosyal hayat kuralları çerçevesinde tedbirlerini alarak İl Müdürlüğü’ne bağlı tesislerde hijyen kurallarına uyarak antrenörleri eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor. 5 yıldır Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde tenis, halk oyunu, Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi eğitimi alarak katıldığı birçok turnuva da başarılar elde eden sporcular, pandemi sürecinde Antrenörler eşliğinde antrenmanlara başlamanın mutluluklarını yaşıyor.
GENÇLİK SPOR’DA KORONA TEDBİRLERİ SIKI TUTULUYOR…
Kırşehir Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde görevli memurlar yaptıkları açıklamada: “Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi nedeniyle tüm Türkiye'de olduğu gibi Kırşehir’de de İl Müdürlüğümüze bağlı spor tesisleri tedbir amaçlı kapatılmıştı. 1 Haziran normalleşme süreci ile birlikte spor tesisleri halkın ve sporcuların hizmetine yeniden açıldı. Alınan karar sonrası Mart ayında spor tesislerimiz yaklaşık olarak 4 ay kapanmıştı. Bu süreçte sporcularımız evlerinde spor yapmaya devam etti. Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak antrenörlerimiz nezaretinde uzaktan eğitim ile sportif faaliyetlerimize evlerimizde devam ettirdik. Gençlik ve Spor Bakanlığımızca bize gelen yazıya istinaden spor tesislerimizi gençlerimizin ve halkımızın kullanımına tekrardan açtık. Fiziksel temas gerektirmeyen spor branşlarda faaliyetlerimiz başladık. Koronavirüse karşı önlemleri çok sıkı tutuyoruz. Tesislerimizde ateş ölçer ile sporcularımızın ateşi ölçülüyor. Tüm tesislerimiz dezenfekte edilerek, bakım ve onarımdan geçti. Kapı girişlerine el dezenfektanı ve Spor tesisleri kullanma rehberi koyuldu. Tüm sporcularımız için eldiven, maske, kolonya ve tedarik ediyoruz” dedi. (HABER: SALİH GÜNER)
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER