KIRŞEHİR'DE KORONAVİRÜS DENETİMİ

KIRŞEHİR'DE KORONAVİRÜS DENETİMİ
  

Vali Akın: “Vatandaşlarımızı ve esnaflarımızı belirlenene kurallara uymaları konusunda uyarıyoruz”
Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de İçişleri Bakanlığı’nın denetim genelgesi çerçevesinde Kırşehir’de Vali İbrahim Akın başkanlığında geniş kapsamlı Koronavirüs Denetimi yapıldı.
İlimizde yoğunluk olan caddelerde, iş yerlerinde, ara sokaklarda ve çay ocakları gibi işletmelerde maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulup uyulmadığına bakılan denetimlere Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, İl Sağlık Müdürü Ali Bulut, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz ile genel kolluk birimleri katıldı.
Basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bu denetimlerin salgınla mücadeleye önemli katkıları olacağına inandığını belirten Vali İbrahim Akın, vatandaşlarımızdan tedbirlere mutlaka riayet etmelerini istedi.
İnsanların salgınla mücadelede kurallara uyarak kendini denetlemesinin salgınla mücadelede önemli rol oynayacağına dikkat çeken Vali İbrahim Akın, “Bugün yine, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir mücadele verdiğimiz Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler hakkında denetim yapıyoruz. Bu denetimleri, İçişleri Bakanlığımızın belirlediği günlerde ülkemiz genelinde eş zamanlı yaparak toplumda bu konuya karşı bir duyarlılık yaratmaya, farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu denetimlerde, salgınla mücadelede temel unsur olan maske, mesafe, temizlik hususları hakkında vatandaşlarımıza hatırlatmalarda bulunuyoruz. Bugün de bu amaçla sahaya çıktık, vatandaşlarımızı ve esnaflarımızı belirlenene kurallara uymaları konusunda uyarıyoruz.” dedi.
Düğünlerle ilgili alınan son kararlar ile ilgili bilgiler veren Vali İbrahim Akın, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda ilimizde belli kararlar alarak uygulamaya koyduk. İlimizde düğün, nişan gibi etkinliklerde ilk önce zaman kısıtlaması yaptık, ikramları kaldırdık. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan son genelge ile düğünler nikah merasimi şeklinde 1 saat içerisinde tamamlanacak; oyun, halay gibi etkinliklere müsaade edilmeyecek, su haricinde ikram yapılmayacak. Yakın akrabalar haricindeki 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız ile 15 yaş altındaki çocuklarımız nikah merasiminde bulunmayacaklar. Alınan bu kararların tamamı vatandaşlarımızın sağlığını korumak içindir. Son günlerde oluşan rehavet ortamına bağlı olarak vaka sayılarında artış gözlenmiş, bu kararların alınması da zorunlu olmuştur. Vatandaşlarımızın alınan tedbirlere uyulması konusunda hassasiyet göstermelerini istiyoruz.” sözlerine yer verdi.
Koronavirüs Denetimi, Vali Akın ve beraberindekilerin vatandaşlarımıza tedbirlere uyma konusunda hatırlatmalar yaparak maske, mesafe ve hijyen konularında uyarılarda bulunmaları ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

 
Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER