Kırşehir Gençlik ve Spor sürekli dezenfekte ediliyor

Kırşehir Gençlik ve Spor sürekli dezenfekte ediliyor


Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezleri dezenfekte edildi.
Kırşehir’de Merkez ve İlçelerde Gençlik Merkezleri bir bir elden geçiriliyor. Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personelleri tarafından gençlik merkezleri her hafta düzenli olarak dezenfekte çalışması yapılıyor. Ayrıca gençlik merkezlerine gelene gençler için eğitimlerde sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek maske takılıyor.
Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Covid-19 salgınının Türkiye'de görülmeye başladığı ilk andan itibaren toplum sağlığının korunmasına yönelik yürüttüğü hijyen ve dezenfeksiyon çalışmaları kesintisiz sürüyor. Normal hayata dönüş takvimi ile kapılarını yeniden gençlere açan Gençlik Merkezleri de titizlikle dezenfekte edildi. Öğrencilerin daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda merkezlerden faydalanabilmeleri için sınıflar, ortak kullanım alanları, koridor ve lavabolar, ekipler tarafından tek tek dezenfekte edildi.
“DEZENFEKTE ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”
Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, daha sağlıklı Kırşehir için gece gündüz demeden çalışmalara devam ettiklerini belirterek, “Koronavirüs sürecinin yaşandığı ilk günden bu yana Gençlik Hizmetleri olarak her alanda tüm imkanlarımızı halkımız için seferber ettik. İçinde bulunduğumuz normalleşme sürecinde de dezenfekte çalışmalarımız devam ediyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, ilçe sınırlarımız içindeki tüm spor komplekslerini, çocuk oyun gruplarını, parklardaki spor aletlerini, futbol ve basketbol sahalarını baştan aşağı dezenfekte edip vatandaşların hizmetine hazır hale getirdi. Kırşehir halkının daha sağlıklı spor yapması için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Halkımız ilgili kurumların duyurduğu uyarıları dikkate alarak gerekli tüm önlemleri almaya devam etmeli. Bu şekilde daha sağlıklı zamanlara ulaşabiliriz. Vatandaşlarımızın önlemlerini alarak spor yapmaları için biz gereken tedbirleri almaya devam ediyoruz” dedi.
“ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ”
Dezenfeksiyon çalışmalarının düzenli olarak devam edeceğini söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, "Öğrencilerimizin ve velilerin içinin rahat etmesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz" dedi.
Çocukların sağlığının her şeyden önemli olduğunu vurgulayan İl Müdürü Şahin, “Korona virüs tamamen bitmiş değil. Kontrollü sosyal hayat kurallarıyla yaşantımıza devam ediyoruz. Yeni hayatımızda daima kontrollü olacak ve tedbirleri elden bırakmayacağız. Maske takmaya devam edecek, el hijyenimize ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edeceğiz. Tüm bu tedbirler tesislerimizin tamamında olduğu gibi gençlik merkezlerimizde de titizlikle uygulanacak. Çocuklarımızın da, ailelerinin de bu konuda duyarlı olacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

 
Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2020, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER