Kırşehir'de iki önemli bölüme iki doktor

Kırşehir'de iki önemli bölüme iki doktor

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzun bir süredir yaşanan doktor açığı Kırşehir il yöneticilerinin girişim ve çabaları sonucu giderilmeye başlandı. İki önemli bölümü iki doktor ataması yapıldı.   
Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ahmet Yücel Üçgül Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanemizde hasta kabulüne başladı. Gözlük ve görme muayenesi, katarak cerrahisi, kornea nakli cerrahisi, vitreoretinal cerrahisi, tıbbi retina, göz estetiği cerrahisi, sekonder Intraokuler Lens ve İmplantaspor Cerrahisi hastalıkları konusunda Kırşehir halkına hizmet verecek olan  göz hastalıkları uzmanı Opr. Dr. Ahmet Yücel Üçgül Kırşehir'e gelerek hastaları hizmet vermeye başladı.
Aslen Nevşehir Avanoslu olan Op. Dr. Ahmet Yücel Üçgül, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Gazi Üniversitesi Göz hastalıkları Anabilim Dalı'nda uzmanlık yaptı ve Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne atandı.
Dermatoloji, dermatopatoloji, dermatocerrahi, dermatoskopi, dermatoskopik Nevüs (ben) incelemesi, KOH Muayenesi (Mantar incelemesi) Kriyoterapi, Elektrokoter ve PUVA  tıbbi alanlarında uzmanlığı bulunan Deri ve Zührevi Hastalıkları (Cildiye Uzmanı) Dr. Öğretim Üyesi Mamut Sami Metin Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra aynı yerde uzmanlığını tamamladı.
 Dr. Öğr. Üyesi Mahmut Sami Metin Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevine atandı ve hasta kabulüne başladı. (HABER: BEYHAN BALLI)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER