"Ev ziyaretlerine dikkat!"

"Ev ziyaretlerine dikkat!"

Tematik denetimlere devam eden Vali Akın:

"Ev ziyaretlerine dikkat!"

İlimizde Koronavirüsle mücadele kapsamında tematik denetimlere Vali İbrahim Akın başkanlığında devam ediliyor. 
Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu caddeler ve iş yerlerini ziyaret ederek salgınla mücadelede alınan kurallara uyulmasına dair uyarılarda bulunan Vali İbrahim Akın’a İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uçar, İl Defterdarı Yusuf Balcı, Kırşehir ESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir TSO Başkanı Mustafa Yılmaz ve genel kolluk görevlileri eşlik etti.
Denetim sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Akın, “Bilindiği gibi, Koronavirüsle mücadele kapsamında birçok tedbir kararı alarak uygulamaya konuldu. Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanan Kabine Toplantısı sonrasında 1 Mart tarihinden itibaren ülkemizde Kontrollü Normalleşme Sürecine geçildi. Bu yeni süreçte, birçok kısıtlamayı esnettik ya da kaldırdık. Kontrollü Normalleşme Sürecinin devamı için kurallara uyulması çok önemli. Kısıtlamalara geri dönülmemesi için İçişleri Bakanlığımızca ‘Dinamik Denetim Modeli’ne geçildi. Bu kapsamda bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızla sürekli sahadayız. Bugünkü denetimde de salgınla mücadelede çok önemli hususlar olan maske, mesafe, temizlik kurallarına uyulmasını vatandaşlarımıza hatırlatıyoruz. Vaka sayısının artmaması, iş yerlerimizin ve okullarımızın yeniden kapanmaması bizim elimizde. Kurallara ne kadar uyarsak bu süreci o kadar çabuk atlatırız.” dedi.
İlimizdeki vaka sayısını artıran bir konunun da aile içi ev ziyaretleri olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Bu süreçte yapılan ev ziyaretleri, önemli risk alanlarından bir tanesidir. Kapalı mekanların salgının yayılmasında etkili olduğu için kapalı alanlarda fazla kalmamaya özen göstermeliyiz. Esnaflarımız iş yerlerine girişte HES Kodunu mutlaka kontrol etmeli, oturma düzenine hassasiyet göstermelidir. Bu yapılanların hepsi toplum sağlığını korumak için uyulması gereken kurallardır. Kurallara riayet ederek salgın sürecini en sağlıklı şekilde atlatacağımıza inanıyoruz.” şeklinde konuştu.
Denetim, Vali Akın ve beraberindekilerin vatandaşlarımıza çeşitli hatırlatmalarda bulunması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER