Eski Fizik Tedavi Merkezi’nin yeri  termal turizmde değerlendirilmeli

Kırşehir halkından il yöneticilerine öneri…

Eski Fizik Tedavi Merkezi’nin yeri  termal turizmde değerlendirilmeli

    Kırşehir İl Özel İdaresi’ne ait Terme Kaplıcaları bölgesinde bulunan ve Fizik Tedavi Merkezi olarak kullanılması için Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne tahsis edilen kıymetli alanın Kırşehir termal turizmde kullanılması isteniyor. 
    Şehrimize 1 kilometre uzaklıktaki Terme Kaplıcaları bölgesinde bulunan ve İl Özel İdaresi tarafından Fizik Tedavi Merkezi olarak kullanılması için yaptırılıp Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne tahsisi yapılan binalar, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin Bağbaşı Bölgesi’ndeki Merkez Yerleşkesi içinde yaptığı 150 yataklı yeni Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu’nun içine taşınması ile birlikte boşta kaldı. 
    Vali İbrahim Akın’ın, bu bina ve tesislerin ne şekilde değerlendirileceğinin tespit edilmesi için önümüzdeki günlerde Kırşehir’deki ilgili kişi ve kuruluşların yetkilileri ile bir toplantı yapacağı öğrenilirken, Kırşehirliler, ilimizin termal şehri bir kent olduğunu belirterek, Fizik tedavi Merkezi’nin termal turizm amaçlı olarak kullanılmasının en doğru karar olacağını ifade ettiler. (HABER: BEYHAN BALLI)
 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER