"Dünya Fizyoterapi  Günü kutlu olsun"

"Dünya Fizyoterapi  Günü kutlu olsun"

    Kırşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu, Dünya Fizyoterapi Günü nedeniyle yaptığı açıklamasında fizyoterapi ve bu uygulamanın önemine değindi. 
    Dr. Değirmencioğlu; yaptığı bilgilendirmesinde; “Fizyoterapistlik, saygınlığını koruyan ve her dönem tercih edilen bir meslektir” dedi ve şunları kaydetti: "Dünya Fizyoterapi Konfederasyonu tarafından 1996 yılında 8 Eylül tarihi, Dünya Fizyoterapi Günü olarak kabul edildi. Ülkemizde de her yıl 8 Eylül ‘Dünya Fizyoterapi Günü’ olarak coşku ile kutlanıyor. Fizyoterapistlerin eğitim seviyesi, bilimsel yeterlilikleri, mesleki yetki ve sorumlulukları oldukça yüksektir. Fizyoterapistler, fizyoterapi ve rehabilitasyon alanındaki tedavi edici hizmetlerinin yanı sıra, koruyucu sağlık hizmetlerinde de görev alarak, toplum sağlığını geliştirme ve hastalıkları önleme konusunda anahtar bir  görev üstleniyorlar.
    “Yaşam süresi uzadıkça ve kronik hastalıklar artıkça fizyoterapistin sağlık alanında değeri de giderek artmaktadır. Bir fizyoterapistin, doğumdan ölüme kadar her yaşta hasta ve sağlıklı kişiye uzatabileceği yardım eli vardır. Fizyoterapistler, kamu hastaneleri, özel hastaneler, dal merkezleri, özel eğitim merkezleri rehabilitasyon merkezleri, spor kulüpleri, sağlıklı hayat merkezleri, evde bakım hizmetleri, sağlık kampları ve kulüpler, spor kulüpleri, spor merkezleri ve huzurevleri gibi tedavi edici, sağlığı koruyucu ve geliştirici her alanda görev yapmaktadırlar.Bu vesile ile tüm fizyoterapistlerimizin bu özel gününü tebrik ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum." (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER