BELEDİYE DEZENFEKTE VE STERİLİZASYON ÇALIŞMALARINI ARTTIRDI

  

BELEDİYE DEZENFEKTE VE STERİLİZASYON ÇALIŞMALARINI ARTTIRDI
   Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, vatandaşlara bir kez daha kovid-19 uyarısında bulundu

BELEDİYE DEZENFEKTE VE STERİLİZASYON ÇALIŞMALARINI ARTTIRDI

Kırşehir Belediyesi Veteriner işleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilimizde son günlerde artış gösteren koronavirüs vaka sayısındaki artış nedeniyle halihazırda devam etmekte olan dezenfekte işlemlerini arttırdı.
Özellikle vatandaşların yoğun olduğu risk bölgelerinde arttırılan dezenfekte çalışmaları kapsamında, sağlık çalışanları ile hasta ve hasta yakınlarının sağlığı için Ahi Evran Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde ve yine son günlerde vatandaş yoğunluğunun olduğu PTT Binası önünde dezenfekte çalışmaları yapıldı.
Kamu kurumları, çarşılar, cadde ve sokaklar, oyun parkları gibi insan yoğunluğunun olduğu risk bölgelerinde devam eden dezenfekte ve sterilizasyon çalışmaları ilimizdeki vaka sayısındaki artıştan dolayı artarak devam ediyor.
Belediye olarak şehirde her alanda dezenfekte çalışmalarını düzenli olarak yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Kırşehir Belediyesinde, covid-19 virüsüne karşı virüsten korunmak amacıyla her türlü önlemi kendi alanımızda aldık. Şehrimizin muhtelif yerlerinde, cadde ve sokaklarda yapılan hijyen çalışmaları ile covid19’a karşı mücadelemize devam ediyoruz. Ortak kullanım alanlarında ve mahallelerde dezenfekte işlemlerimiz aralıksız sürüyor. Halkımız de kişisel hijyenini yapmalı, maske, mesafe ve temizliğe özen göstermeli. Bu işin şakası yok. Çok sayıda karantinaya alınan yerler mekanlar mevcut. Maske mesafe ve hijyene uyalım. Bakanlıklar tarafından açıklanan hijyen kurallarına uyulması ise önceliğimiz. Halkımızın alınan kurallara riayet etmesi kendi ve hepimizin sağlığı için çok önemli. Bu hastalığa karşı topuyken mücadele etmeliyiz. Hastalığın bulaşıcılığını engellemek adına mutlaka karantina, fiziki koşullar, hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımıza kesinlikle maske takmayı öneriyorum. Vatandaşların acil durum olmadığı sürece sokağa çıkmamalarını, asemptomatik ve hafif belirtiler dahi olsa karantina koşullarına uymaları gerektiği ısrarla söylüyorum." ifadelerini kullandı.
Herkesin fahri müfettiş olmasını ve özellikle maskesi olmayanları uygun bir dille uyarmalarını isteyen Başkan Ekicioğlu, “Yaklaşık 6 aydır bu salgın hastalıkla mücadele ediyoruz. Sevgili hemşerilerim artık bu işin ciddiyetini algılamalı ve gereken tedbirleri kendilerini almalı. Sosyal mesafeyi korumalı, maskelerini takmalı. Lütfen ama lütfen el hijyenlerinize ve temizliğinize özellikle dikkat etmelerini istirham ediyorum. Yani bu işin artık şakası yok. Vaka arttıkça vaka ile birlikte fibrasyon dediğimiz yani onlarla teması olan insanların evlerinde karantina sayısı her geçen gün artıyor ve bu durum bizi son derece üzüyor. Hemşerilerimizin evlerinde kapalı kalması bizi mutlu etmiyor. Sizi de mutlu etmesin. Yani bu işin ailemiz, kardeşimiz, gelinimiz, torunumuz demeden düğünlerde ve kalabalık yerlerde cenaze taziyelerinde lütfen ama lütfen dikkat edelim. Görünen o ki gidişat pek iyi değil. Buna dikkat etmezsek hepimizin sonu hüsran olacak. Bu yüzden hepimiz alınan kararlara uymalı, uymayanları da uymalarını sağlamalıyız” dedi. (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER