AŞIYA DAVET…

AŞIYA DAVET…

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü’nden 

AŞIYA DAVET…

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu karar ve değerlendirmeleri doğrultusunda tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de 40 yaş üzerindeki vatandaşlara yönelik aşı uygulamasına geçilmesinin ardından Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü aşı hakları gelen vatandaşları aşı olmaya davet etti.
40 yaş ve üzeri vatandaşlarımız, Alo 182 ve Merkezi Hekim Randevu Sistem (MHRS) uygulaması üzerinden randevu alarak hastane ve aile hekimliklerinde aşılarını yaptırabilecek.
İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Bulut konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada şunları ifade etti; 
"Bilindiği üzere ülkemizde büyük bir mücadele ile Koronavirüs (Covid-19) aşı programı yürütülmektedir. Bizim amacımız; aşı hakkı kazanan vatandaşlarımızı hiç zaman kaybetmeden aşılarını en kısa sürede tamamlamaktır. 
Hastanelerimizde aşı polikliniklerimiz hafta içi ve hafta sonu dâhil olmak üzere hizmet vermektedir. Aşı olacak vatandaşlarımız Alo 182, MHRS ve e-nabız üzerinden istedikleri gün ve saatte aşı randevularını aile hekimliklerimiz ve hastanelerimizden alabilmektedir. Kırşehir'de bütün vatandaşlarımızın aşıları tamamlanıncaya kadar gece gündüz var gücümüzle çalışmaktayız. Eski normallere dönmek için tüm Kırşehirli hemşehrilerimizi aşı olmaya davet ediyoruz"
Koronavirüs aşı uygulamasına yeni dâhil olan gruplar;
-    40 yaş ve üzeri vatandaşlarımız,
-    Yaş sınırı olmaksızın tüm öğretmenler,
-    Tam bağımlı ve orta düzey ağır engelli vatandaşlarımız,
-    Müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri,
-    Öğretim üyeleri ve üniversite personeli,
-    Gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları,
-    Berber ve kuaförler,
-    Yaş sınırı olmaksızın tüm avukatlar,
-    Kargo çalışanları ve kuryeler. (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER