AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ'NDE BİR İLK

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ'NDE BİR İLK


AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ’NDE BİR İLK

Zirkonyum kaplama diş tedavi hizmeti verilmeye başlandı

Kırşehir Şehit Polis Hayrettin Yılmaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi vatandaşlara en iyi hizmeti vermeye çalışıyor.
Tedavi için gelen vatandaşlarımıza gerekli olabilecek sektördeki son teknolojiyi kullanarak hizmet vermeye ve merkezimize kazandırmaya aralıksız bir şekilde devam ediyor. 2020 yılı itibariyle merkezimizde zirkonyum diş kaplama tedavisi hizmeti verilmeye başlandı.
Zirkonyum; estetik, sağlam, doğal ve yüksek kaliteye sahip bir alaşım olması nedeniyle diş hekimleri tarafından sıklıkla tercih ediliyor.
Kırşehir halkına Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ilkleri ve yenilikleri kazandırmak için daha çok çalışmaya devam etmektedir.
NEDEN ZİRKONYUM KAPLAMA?
Çünkü zirkonyum, diğer malzemelerin aksine hem ışık geçirgenliği yüksek hem de basınca dayanıklı bir maddedir. Bu sayede arka ve ön dişler için oldukça uygundur. Dişlerdeki renklenmeler ya da diş beyazlatma işlemlerinden sonuç alınamaması durumunda zirkonyum kaplama tedavisi uygulanabilir. Ayrıca metal destekli köprülerde ve kırık dişlerin tedavisinde de zirkonyum ideal bir tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır.
İlerleyen yaş ve beslenme alışkanlıkları nedeniyle dişler beyazlığını ve dayanıklılığını kaybedebilir. Yine diş çürükleri ve kırıkları nedeniyle de sağlıksız bir ağız yapısı oluşabilir. Dişlerinin eski görünümünü ve sağlığını kazanmasını isteyenler için ise estetik diş hekimliği çeşitli seçenekler sunmaktadır. Zirkonyum kaplama bu seçenekler arasından en avantajlı olanlardan birisidir. Metal kaplamaların yerini alan zirkonyum diş kaplamaları, özellikle dişlerinin doğal bir görünüme sahip olmasını isteyenler için ideal bir seçenektir.
Metal diş kaplamalarının yapaylığını ortadan kaldıran ve kişilerin yaşam kalitesini arttıran zirkonyum diş kaplamaları, aynı zamanda diş sağlığını korur ve alerjiye neden olmaz. Işık geçirgenliği yüksek bu kaplamalar, porselene göre kırılmalara karşı daha dayanıklıdır. Ayrıca sıcak ve soğuk hassasiyetine neden olmadıkları gibi ağız dokuları ile tam uyum gösterirler.
Eğer siz de hem dayanıklı hem de doğal görünen dişlere sahip olmak istiyorsanız zirkonyum kaplama tedavisinden ağız ve diş sağlığı merkezimize başvurarak yararlanabilirsiniz. (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2020, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER