96 yaşındaki Hayri dede koronavirüsü yendi…

96 yaşındaki Hayri dede koronavirüsü yendi…

Kırşehir’in Mucur İlçesi’nde yaşayan ve bir süre önce koronavirüs testi pozitif çıkan 96 yaşındaki Hayri Albayrak yapılan tedavi sonucu bu çağın hastalığını yenerek yeniden sağlığına kavuştu. 
Bir süre önce gelini ve oğlunun koronavirüs test sonucu pozitif çıktığı için FİTAS (Filyasyon ve İzolasyon Takip Sistemi) kaydı oluşturulan Hayri Albayrak’ın şikâyetlerinin başlaması üzerine Mucur Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı filyasyon ekibince evine gidilerek evinde COVİD-19 testine için sürüntü numunesi alındı ve erken dönemde de ilâçları başlandı.
Hastane başvurusu olmadan süreci evinde geçiren, İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince sürekli takip edilen Hayri Albayrak; ilaçlarını düzenli kullandığını, çocuklarının kendisine çok iyi baktığını, beslenmesine dikkat ettiğini belirterek kendisiyle ilgilenen Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü’ne, Mucur Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Yelda Öztürk’e ve değerli sağlık çalışanlarına teşekkür etti. 
Kırşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Bulut ta 96 yaşında koronavirüse yakalanan ve yeniden sağlığına kavuşan Hayri Albayrak’a geçmiş olsun dileklerini ileterek, sağlıklı ve mutlu bir ömür diledi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER