Şehrin ve üniversitenin sorunları ile yakından ilgilenen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı Kırşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu ziyaret etti.

7 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşen ikili görüşmede şehrin sağlıkla ilgili sorunları ve sağlık hizmeti ile ilgili yapılabilecekler konuşuldu.

Kırşehir’de bir yılda 2 bin 427 trafik kazasında10 kişi hayatını kaybetti Kırşehir’de bir yılda 2 bin 427 trafik kazasında10 kişi hayatını kaybetti

Kırşehir’in sağlık sorunlarının görüşüldüğü ziyarette karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Rektör Karakaya, üniversite ve hastane iş birliğinde şehrin sağlıkla ilgili taleplerinin önemli ölçüde çözüme kavuşabileceğini söyledi.

İnsan sağlığının önceliğine vurgu yapılan görüşmede İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu ise üniversite yönetimi ile iç içe olmanın sorunların daha kısa sürede çözüme ulaşmasında önemli olduğunu belirtti.

Görüşme sonunda Rektör Karakaya ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kırşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu’na teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)