Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nün 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonu’nda gerçekleştirildi.

KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ İLE PETLAS’IN İŞ BİRLİĞİ GÜÇLENİYOR KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ İLE PETLAS’IN İŞ BİRLİĞİ GÜÇLENİYOR

29 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleşen törene Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökçe Demir, akademik ve idari personel, öğrenciler ve mezunlarımızın aileleri katıldı.
Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökçe Demir yaptı. Demir konuşmasında, Hemşirelik mesleğinin ne kadar kutsal bir meslek olduğuna değinerek bir insanın hayatını kurtarmanın öneminden bahsetti. Hemşirelik mesleğinin zorluklarını da anlatan Demir, “Bu meslekte çalışmak ne kadar zor ve meşakkatli olsa da bu mesleği yapmak bir o kadar da onur vericidir.” Konuşmasının sonunda Prof. Dr. Gökçe Demir, mezun olan öğrencilerine yeni yaşamlarında başarılar diledi.
Tören sonunda bilimsel alanda faaliyet gösteren ve başarı kazanan öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi. Belge takdiminin ardından mezun öğrenciler sahneye alınarak hemşirelik andı okutuldu. Tören mezunların coşkuyla kep atmalarının ardından sona erdi.

Kaynak: (KAEÜ BÜLTEN)